Mazaní Nigerijci, ale jinak není Slavia nejsilnější, tvrdí Nizozemci po divoké remíze

8. 4. 2022 11:49
Nizozemský tisk hodnotí čtvrteční remízu Feyenoordu Rotterdam s pražskou Slavií ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy převážně jako zklamání. Srovnání na 3:3 v nastavení je podle listu De Telegraaf velkou ranou pro fotbalový Feyenoord.
Ibrahim Traoré slaví třetí gól v prvním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy Feyenoord - Slavia | Foto: Reuters

Deník upozornil, že Feyenoord má v Praze před sebou ještě "velký kus práce", pokud chce postoupit do semifinále. Branky Luise Sinisterry, Marcose Senesiho a Orkuna Kökcüho na vítězství nestačily, protože "díky mazaným Nigerijcům" Peteru Olayinkovi a Yirovi Sorovi šli Češi do vedení, a i když Feyenoord otočil vývoj utkání, v páté minutě nastavení Ibrahim Traoré srovnal na 3:3. "Velká rána pro domácí," konstatoval De Telegraaf.

Stejně jako další nizozemské listy se De Telegraaf vrací ke sporné brance Olayinky ve 41. minutě, která vedla nejen k vyrovnání, ale také výbuchu emocí na rotterdamském stadionu De Kuip. "Pro domácí to byla po dobrém prvním poločase velká ztráta, která měla vyústit v další branky," poznamenal deník.

Za "hodně diskutabilní" Olayinkův gól označil také server NU.nl. "Ve čtvrtfinále konferenční ligy není přítomen žádný VAR, takže to nebylo možné zkontrolovat," připomíná.

Vrací se také k dalším vyhroceným momentům, kdy Feyenoord před poločasem dvakrát volal po penaltě. To vše vedlo podle serveru k nahněvání asistenta trenéra Feyenoordu Marina Pušiče, který po odpískání poločasu dostal červenou kartu.

Server AD.nl konstatoval, že "velkolepý večer" zkazil pozdní vyrovnávací gól Slavie na 3:3, tedy "hbitá patička Ibrahima Traorého".

"Nejjemnější pokus večera Feyenoord tvrdě zasáhl," napsal AD.nl. Tým z Rotterdamu "znovu ukázal, že na českého mistra umí", ale v Praze Rotterdamské čeká hektický večer, domnívá se portál, podle něhož se Feyenoord v nastavení připravil o lepší výchozí pozici do odvety.

Server nrc.nl píše, že rotterdamský klub může letos vyhrát první ročník konferenční ligy a přidat do své výkladní skříně další třpytivou trofej po zisku Poháru mistrů evropských zemí z roku 1970 a Poháru UEFA v letech 1974 a 2002.

Feyenoordu se však podle serveru zatím nepodařilo udělat rozhodující krok proti Slavii směrem k Tiraně, kde se příští měsíc odehraje finále. To může být významným vrcholem "pro tento Feyenoord, který podnikl kroky k rehabilitaci se svěžím pojetím a herním stylem", jenž mu vtiskl trenér Arne Slot, domnívá se nrc.nl.

"Slavia Praha není nejsilnější, chybí jí střední obránce a levý bek," napsal server na adresu soupeře. "Remíza 3:3 každopádně slibuje velmi vzrušující večer příští týden v Praze," předpovídá nrc.nl.

Magazín Voetbal soudí, že po remíze 3:3 je stále vše otevřené, i když Češi si podle něj myslí, že jsou ve výhodě, protože odveta se hraje na jejich stadionu.