Mazaní Nigerijci, ale jinak není Slavia nejsilnější, tvrdí Nizozemci po divoké remíze

8. 4. 2022 11:49
Nizozemský tisk hodnotí čtvrteční remízu Feyenoordu Rotterdam s pražskou Slavií ve čtvrtfinále Evropské konferenční ligy převážně jako zklamání. Srovnání na 3:3 v nastavení je podle listu De Telegraaf velkou ranou pro fotbalový Feyenoord.
Ibrahim Traoré slaví třetí gól v prvním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy Feyenoord - Slavia | Foto: Reuters

Deník upozornil, že Feyenoord má v Praze před sebou ještě "velký kus práce", pokud chce postoupit do semifinále. Branky Luise Sinisterry, Marcose Senesiho a Orkuna Kökcüho na vítězství nestačily, protože "díky mazaným Nigerijcům" Peteru Olayinkovi a Yirovi Sorovi šli Češi do vedení, a i když Feyenoord otočil vývoj utkání, v páté minutě nastavení Ibrahim Traoré srovnal na 3:3. "Velká rána pro domácí," konstatoval De Telegraaf.

Stejně jako další nizozemské listy se De Telegraaf vrací ke sporné brance Olayinky ve 41. minutě, která vedla nejen k vyrovnání, ale také výbuchu emocí na rotterdamském stadionu De Kuip. "Pro domácí to byla po dobrém prvním poločase velká ztráta, která měla vyústit v další branky," poznamenal deník.

Za "hodně diskutabilní" Olayinkův gól označil také server NU.nl. "Ve čtvrtfinále konferenční ligy není přítomen žádný VAR, takže to nebylo možné zkontrolovat," připomíná.

Vrací se také k dalším vyhroceným momentům, kdy Feyenoord před poločasem dvakrát volal po penaltě. To vše vedlo podle serveru k nahněvání asistenta trenéra Feyenoordu Marina Pušiče, který po odpískání poločasu dostal červenou kartu.

Server AD.nl konstatoval, že "velkolepý večer" zkazil pozdní vyrovnávací gól Slavie na 3:3, tedy "hbitá patička Ibrahima Traorého".

"Nejjemnější pokus večera Feyenoord tvrdě zasáhl," napsal AD.nl. Tým z Rotterdamu "znovu ukázal, že na českého mistra umí", ale v Praze Rotterdamské čeká hektický večer, domnívá se portál, podle něhož se Feyenoord v nastavení připravil o lepší výchozí pozici do odvety.

Server nrc.nl píše, že rotterdamský klub může letos vyhrát první ročník konferenční ligy a přidat do své výkladní skříně další třpytivou trofej po zisku Poháru mistrů evropských zemí z roku 1970 a Poháru UEFA v letech 1974 a 2002.

Feyenoordu se však podle serveru zatím nepodařilo udělat rozhodující krok proti Slavii směrem k Tiraně, kde se příští měsíc odehraje finále. To může být významným vrcholem "pro tento Feyenoord, který podnikl kroky k rehabilitaci se svěžím pojetím a herním stylem", jenž mu vtiskl trenér Arne Slot, domnívá se nrc.nl.

"Slavia Praha není nejsilnější, chybí jí střední obránce a levý bek," napsal server na adresu soupeře. "Remíza 3:3 každopádně slibuje velmi vzrušující večer příští týden v Praze," předpovídá nrc.nl.

Magazín Voetbal soudí, že po remíze 3:3 je stále vše otevřené, i když Češi si podle něj myslí, že jsou ve výhodě, protože odveta se hraje na jejich stadionu.

před 29 minutami

EU v červnu poprvé dovezla více plynu z USA než z Ruska, píše šéf IEA

Evropská unie v červnu kvůli prudkému snížení dodávek z Ruska poprvé dovezla více plynu ve formě zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států než prostřednictvím plynovodů z Ruska. Na twitteru to ve čtvrtek napsal výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol.

Šéf IEA minulý týden vyzval Evropu, aby se okamžitě připravila na úplné přerušení dodávek ruského plynu během této zimy. Evropské vlády by podle něj měly přijmout opatření ke snížení poptávky a ponechat v provozu stárnoucí jaderné elektrárny, uvedl Birol v rozhovoru s listem Financial Times.

před 2 hodinami

Epidemie v týdnu zrychlila téměř dvojnásobně, hospitalizovaných je 200

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 nových případů, o 2400 více než minulý týden. V každém dni tohoto týdne zatím přibylo více než 1000 případů, což se před tím stalo naposledy na začátku května. Počet hospitalizovaných se za týden zvýšil asi o třetinu zhruba na 200 pacientů. Lidí v těžkém stavu ale výrazně nepřibývá, ve čtvrtek jich v nemocnicích bylo sedm. V uplynulém týdnu zemřelo s covidem pět lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Mírně také roste zájem o testy. Od pondělí do čtvrtka bylo v mezitýdenním srovnání pokaždé testovaných více. Největší zájem byl ve středu, kdy se nechalo testovat 6800 lidí. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek ve středu řekl novinářům, že se v současné době testují jen lidé s vážnějšími příznaky, a nakažených je tak reálně mnohem víc.