Na vině mlha. Slovácko se s Kolínem utká v pátek, ligový šlágr na Letné byl odložen

ČTK ČTK
27. 10. 2022 20:31
Zápas fotbalové Evropské konferenční ligy Slovácko - Kolín nad Rýnem se dnes neodehraje. Duel 5. kola skupiny D byl po dvojím posunutí výkopu kvůli silné mlze nejprve zahájen, ale po necelých sedmi minutách hry definitivně odložen. Nový termín výkopu je v pátek ve 13:00. Kvůli odloženému utkání EKL se Slovácko v neděli nepředstaví na Spartě.
Mlha v Uherském Hradišti
Mlha v Uherském Hradišti | Foto: ČTK

"Je to správné rozhodnutí ve prospěch fotbalu, nemělo cenu dnes hrát. Páteční termín navrhl Kolín a my jsme s tím souhlasili," řekl krátce po verdiktu o odložení České televizi trenér Slovácka Martin Svědík.

Původně se mělo v Uherském Hradišti začít hrát v 18:45. Krátce před tím gruzínské trio sudích nejprve posunulo začátek o půl hodiny na 19:15 a poté o 45 minut na 20:00.

Před osmou hodinou se počasí na chvíli umoudřilo, mlha se zvedla, a proto dali sudí pokyn ke hře. V 7. minutě ale hru znovu přerušili, neboť mlha se na stadion vrátila, a odebrali se do útrob stadionu na poradu s delegátem utkání. Po něm zápas pro dnešek definitivně ukončili a stanovili náhradní termín na pátek hodinu po poledni.

"Nemělo smysl čekat dál, jestli se počasí umoudří, nikdo nic pořádně neviděl a zápas by to byl neregulérní," řekl do ČT Sport kapitán Slovácka Michal Kadlec.

Slovácký stadion je z hlediska meteorologických vlivů "zakletý". V květnu se zde mělo odehrát finále MOL Cupu proti Spartě, ale duel byl kvůli předzápasové průtrži mračen a silně podmáčenému terénu posunut o 14 dní.

Slovácko pak odložené finále vyhrálo 3:1 a zajistilo si účast ve třetím předkole Evropské ligy, odkud spadlo do skupiny Konferenční ligy. "Kdyby nám to pomohlo i nyní, vůbec bychom se nezlobili," dodal Kadlec.

Mlha zasáhla i do programu Fortuna:Ligy, kvůli páteční dohrávce byl odložen nedělní zápas 14. kola Sparta - Slovácko. Vedení souteže o odložení zápasu Sparty se Slováckem informovalo na sociálních sítích s tím, že s oběma kluby jedná o náhradním termínu. Ten by měl být podle twitteru letenského klubu znám v pátek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Svaz měst a obcí nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty

Svaz měst a obcí ČR (SMO) nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty, uvedl. Odmítá, aby výběr 300 rušených poštovních poboček předcházel jednáním se zástupci měst a obcí. O věci chce jednat. Stanovisko SMO dnes ČTK poskytla Alexandra Kocková ze sekce organizace a marketingu svazu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) následně sdělil, že pobočky ke zrušení určí analýza, odmítá i kritiku způsobu komunikace změn.

O plánované transformaci státního podniku, která by zřejmě měla stát víc než osm miliard korun, Rakušan informoval po středečním jednání vlády. Finanční model transformace by měl být schválen letos na jaře a celý plán transformace má být hotový do konce letošního června. Na začátku dubna vláda jako první transformační krok bude schvalovat snížení počtu poboček pošty z 3200 na 2900. Vedení podniku pak bude muset rozhodnout, které pošty zruší, a rušení poboček v dubnu projednat se zástupci měst a obcí.

SMO se nelíbí to, že výběr poboček ke zrušení by měl předcházet jednáním se zástupci měst a obcí. "S tímto postupem zásadně nesouhlasíme," uvedl místopředseda SMO a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO). Vláda podle něj včas a dostatečně nekomunikuje. "Tak zásadní informaci, jako je rušení poboček poštovního úřadu, se dozvídáme z médií?" podotkl. SMO podle Žbánka vnímá špatnou finanční situaci České pošty, chce se ale podílet na její transformaci, protože starostové mají znalost místního prostředí.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy