Lecjaks jako kapitán krotil Ronalda a spol., jeho Omonia ale Manchesteru podlehla

6. 10. 2022 21:04
Fotbalisté Manchesteru United ve 3. kole skupinové fáze Evropské ligy zvítězili 3:2 na hřišti Omonie Nikósie. Domácí, kteří vyhráli první poločas 1:0, vedl jako kapitán český obránce Jan Lecjaks.
Cristiano Ronaldo opouští po vítězství Manchesteru United hřiště v Nikósii, za ním smutní hráči Omonie | Foto: Reuters

Omonii v prvním poločase podržel brankář Fabiano, který vychytal Ronalda či Antonyho a také mu pomohlo břevno po Fernandesově střele. Domácím poté ve 34. minutě zařídil překvapivé vedení Ansárífárd.

United, kteří v neděli utrpěli porážku 3:6 se City v manchesterském derby, ale po změně stran skóre otočili. Dva góly dal Rashford a jeden další střídající hráč Martial. Za tým z Nikósie v závěru už pouze snížil Panayiotu.

Hvězdný Ronaldo, jenž si připsal asistenci, ve stoprocentní šanci před prázdnou brankou trefil jen tyčku. Sedmatřicetiletý portugalský kanonýr tak dál čeká na svůj jubilejní 700. gól v klubové kariéře. V tomto ročníku se za United dosud prosadil pouze jednou z penalty.

"Rudí ďáblové" jsou ve skupině E na druhém místě s šesti body. O tři více má stoprocentní San Sebastian, který zvítězil na půdě Šeriffu Tiraspol 2:0 po trefách Davida Silvy a Elustonda z druhé půle.

Bývalý sparťan Guélor Kanga pomohl Crvené zvezdě dvěma góly k výhře 4:1 nad Ferencvárosem Budapešť. Gabonský záložník se v Bělehradě jednou trefil z penalty a podruhé dalekonosnou ranou do horního růžku.

Branku ze hry a z pokutového kopu si připsal také kapitán Monaka Ben Yedder, jehož mužstvo v dalším utkání skupiny H doma porazilo oslabený Trabzonspor 3:1. Hosté hráli už od 12. minuty bez vyloučeného Maxiho Gómeze. Ferencváros a Monako získaly šest bodů, Trabzonspor a CZ Bělehrad mají tři body.

Malmö s obráncem Matějem Chalušem na lavičce doma podlehlo Unionu Berlín 0:1. Lídři německé ligy těsně před pauzou přišli o vyloučeného Schäfera, přesto jeho spoluhráč Becker v 68. minutě vstřelil vítězný gól.

Předtím byl duel přerušen kvůli pyrotechnice vhazované ze sektoru hostů. Union ve skupině D poprvé bodoval, Malmö i potřetí prohrálo. Čtyřiadvacetiletý Chaluš za švédský tým, kam přestoupil v únoru z Liberce, zatím v evropských pohárech neodehrál ani minutu.

West Ham zůstal stoprocentní

Reprezentační obránce Vladimír Coufal pomohl fotbalistům West Hamu k výhře 1:0 na hřišti Anderlechtu. "Kladiváři" si udrželi v Evropské konferenční lize i po 3. kole skupinové fáze stoprocentní bilanci.

Trenér David Moyes pošetřil před nedělním londýnským derby s Fulhamem řadu opor včetně Tomáše Součka, jeho tým přesto zvládl i třetí zápas.

V 79. minutě rozhodl po spolupráci dvou střídajících hráčů útočník Scamacca, jenž zužitkoval Paquetovu přihrávku do vápna.

West Ham vede skupinu B o pět bodů před Anderlechtem. Ve druhém utkání deklasoval Silkeborg 5:0 rumunské FSCB.

Kosovský tým Ballkani uspěl ve "slávistické" skupině 4:3 na půdě Sivassporu. Domácí dotáhli v závěrečné čtvrthodině dvougólové manko, přesto nakonec zůstali bez bodu. Ve čtvrté minutě nastavení zařídil Ballkani první vítězství ve skupině G útočník Krasniqi.

Fotbalová Evropská konferenční liga - 3. kolo skupin:

Skupina A:

Hearts - Fiorentina 0:3 (0:2)

Branky: 4. Mandragora, 42. Kouamé, 79. Jovič. ČK: 48. Neilson (Hearts).

Silkeborg - FCSB 5:0 (3:0)

Branky: 3. Klynge, 8. Kusk, 35. Helenius z pen., 58. Thórdarson, 71. Adamsen.

Villarreal - Austria Vídeň 5:0 (2:0)

Branky: 76., 80. a 88. Morales, 18. Baena, 43. Danjuma.

Branka: 54. Pépé.

Kolín nad Rýnem - Partizan Bělehrad 0:1 (0:1)

Dnipro - Vaduz 2:2 (1:1)

Branky: 5. Dovbyk, 78. Pichaljonok - 26. Fehr, 47. Gasser.

Alkmaar - Apollon Limassol 3:2 (1:1)

Branky: 16. Odgaard, 62. De Wit z pen., 85. Karlsson - 19. Joosten, 71. Cabral.

1. Alkmaar 3 3 0 0 8:3 9
2. Dnipro 3 1 1 1 5:4 4
3. Vaduz 3 0 2 1 3:6 2
4. Apollon Limassol 3 0 1 2 3:6 1

Skupina F:

Molde - Shamrock Rovers 3:0 (1:0)

Branky: 10. a 49. Brynhildsen, 58. Hussain.

Sivasspor - Ballkani 3:4 (1:2)

Branky: 75. a 90.+1 Yesilyurt, 1. Ulvestad - 20. Thaqi, 31. Potoku, 66. Korenica, 90.+4 Krasniqi.

1. Ballkani 3 1 1 1 7:7 4
2. Sivasspor 3 1 1 1 5:5 4
3. Slavia Praha 3 1 1 1 4:4 4
4. Kluž 3 1 1 1 2:2 4

Skupina H:

Pjunik Jerevan - Žalgiris Vilnius 2:0 (1:0)

FC Curych - PSV Eindhoven 1:5 (0:4)

Branky: 87. Okita - 10. a 15. Vertessen, 21. a 55. Gakpo, 35. Simons.

Arsenal - Bodö/Glimt 3:0 (2:0)

Branky: 23. Nketiah, 28. Holding, 85. Vieira.

1. Arsenal 2 2 0 0 5:1 6
2. PSV Eindhoven 2 1 1 0 6:2 4
3. Bodö/Glimt 3 1 1 1 3:5 4
4. FC Curych 3 0 0 3 3:9 0

Skupina B:

Rennes - Dynamo Kyjev 2:1 (1:1)

Branky: 23. Terrier, 89. D. Doué - 33 Cygankov.

Fenerbahce - AEK Larnaka 2:0 (1:0)

Branky: 26. Batshuayi, 80. vlastní Mamas.

1. Fenerbahce 3 2 1 0 6:3 7
2. Rennes 3 2 1 0 6:4 7
3. AEK Larnaka 3 1 0 2 2:4 3
4. Dynamo Kyjev 3 0 0 3 2:5 0

Skupina C:

HJK Helsinky - Ludogorec Razgrad 1:1 (0:1)

Branky: 55. P. Hetemaj - 10. Tissera.

AS Řím - Betis Sevilla 1:2 (1:1)

Branky: 34. Dybala z pen - 40. Rodríguez, 88. Luiz Henrique. ČK: 90.+3 Zaniolo (Řím).

1. Betis Sevilla 3 3 0 0 7:3 9
2. Ludogorec Razgrad 3 1 1 1 5:5 4
3. AS Řím 3 1 0 2 5:4 3
4. Helsinky 3 0 1 2 1:6 1

Skupina D:

Malmö - Union Berlín 0:1 (0:0)

Branka: 68. Becker. ČK: 45.+1 Schäfer (Union).

Skupina E:

Šeriff Tiraspol - San Sebastian 0:2 (0:0)

Branky: 53. Silva, 62. Elustondo. ČK: 61. Kyabou (Šeriff).

Omonia Nikósie - Manchester United 2:3 (1:0)

Branky: 34. Ansárífárd, 85. Panagiotu - 53. a 84. Rashford, 63. Martial.

ČK: 82. Gazibegovič (Sturm).

Midtjylland - Feyenoord Rotterdam 2:2 (0:2)

Branky: 54. Isaksen, 85. Juninho - 23. Szymaňski, 45. Kökcu z pen.

1. Feyenoord Rotterdam 3 1 1 1 10:6 4
2. Midtjylland 3 1 1 1 7:4 4
3. Lazio Řím 3 1 1 1 5:7 4
4. Štýrský Hradec 3 1 1 1 1:6 4

Skupina G:

Olympiakos Pireus - Karabach 0:3 (0:0)

Branky: 68. Owusu, 82. Vešovič, 86. Šejdajev.

Skupina H:

Crvena zvezda Bělehrad - Ferencváros Budapešť 4:1 (2:0)

Branky: 27. z pen. a 52. Kanga, 35. S. Mitrovič, 51. Katai - 71. Zachariassen.

Monako - Trabzonspor 3:1 (2:0)

Branky: 14. a 45.+2 z pen. Ben Yedder, 55. Disasi - 72. Bakasetas. ČK: 12. Maxi Gómez (Trabzonspor).

1. Monako 3 2 0 1 4:2 6
2. Ferencváros Budapešť 3 2 0 1 5:6 6
3. Crvena zvezda Bělehrad 3 1 0 2 5:4 3
4. Trabzonspor 3 1 0 2 5:7 3