Fiorentina zválcovala Bragu 4:0, Barák nastoupil až v závěru

16. 2. 2023 21:06
Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v úvodním utkání vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy v Braze vysoko 4:0 a před domácí odvetou v příštím týdnu mají téměř jistý postup do dalšího kola. Reprezentační záložník Antonín Barák naskočil za hosty do hry až v 82. minutě. Norský vicemistr Bodö/Glimt s dalším Čechem Lucasem Kubrem na střídačce remizoval s Lechem Poznaň bez branek.
Radost Fiorentiny
Radost Fiorentiny | Foto: Reuters

Fiorentina se v italské lize po sérii pěti kol bez vítězství krčí na 14. místě, vstup do jarní části evropských pohárů ale "Fialkám" nadmíru vyšel. Skóre na půdě třetího týmu portugalské ligy otevřel v první minutě nastavení úvodní půle hlavičkou Jovič, který v 60. minutě zblízka zvýšil. To už domácí hráli v oslabení bez vyloučeného Tormeny. Přesilovku pak ještě dvakrát zužitkoval Cabral, jenž nahradil Joviče. Barák se po zranění vrátil na lavičku a naskočil až na posledních osm minut.

Bodö/Glimt nevyužil trvalou převahu a s Poznaní doma jen remizoval. Výsledek nahrál českým klubům v boji o elitní patnáctku v žebříčku národních koeficientů UEFA. Tuzemské týmy se těsně udržely před Norskem na 14. místě a potřebují, aby severský celek v odvetě v Polsku prohrál. Na lavičku Bödo/Glimt se dnes dostal osmnáctiletý český bek či záložník Kubr, do zápasu ale nezasáhl.

Trabzonspor zvítězil 1:0 nad Basilejí. Zápasu na půdě tureckého šampiona předcházela minula ticha za oběti nedávného ničivého zemětřesení v zemi, domácí fanoušci si připravili velké choreo s podobiznou záchranáře, který drží v rukou malé dítě.

Výsledkem 1:0 vyhrál i Karabach nad Gentem. Ázerbájdžánský šampion, který v létě vypadl v závěrečném předkole Ligy mistrů s Plzní, sice v 52. minutě neproměnil penaltu, ale v 78. minutě mu zajistil těsný náskok do venkovní odvety Andrade.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské konferenční ligy:

Karabach - Gent 1:0 (0:0). Branka: 78. Andrade.

Trabzonspor - Basilej 1:0 (0:0). Branka: 65. Stryger Larsen.

Bodö/Glimt - Lech Poznaň 0:0.

Braga - Fiorentina 0:4 (0:1). Branky: 45.+1 a 60. Jovič, 79. a 90. Cabral. ČK: 55. Tormena (Braga).

Lazio Řím - Kluž 1:0 (1:0)

Branka: 45.+4 Immobile. ČK: 15. Patric (Lazio).

AEK Larnaka - Dnipro 1:0 (0:0)

Branka: 84. García.

Šeriff Tiraspol - Partizan Bělehrad 0:1 (0:1)

Branka: 45. Gomes. ČK: 50. Vujačič (Partizan).

Ludogorec Razgrad - Anderlecht Brusel 1:0 (1:0)

Branka: 9. Thiago.