Evropská konferenční liga • Skupina D • 13:00

0:0
Konec utkání
Kolín
82. Duda

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu z utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy mezi Slováckem a Kolínem nad Rýnem. Zápas začíná ve čtvrtek 27. října v 18:45.

Úvodní sestavy:

Slovácko: Nguyen - Tomič, Hofmann, Kadlec (C), Kalabiška - Trávník, Daníček, Havlík - Petržela, Mihálik, Doski.

Náhradníci: Borek, Fryšták - Šimko, Břečka, Holzer, Ljovin, Vecheta, Kohút, Juroška, Kozák, Siňavskij, Brandner.

Kolín: Schwäbe - Schindler, Kilian, Hübers, K. Pedersen - Huseinbasic, Martel, Schirí, Kainz (C) - Dietz, Adamjan.

Náhradníci: Horn, Urbig - Soldo, Schmitz, Uth, Hector, Duda, Tigges, Maina, Schwirten, Strauch.

Slovácko nezačalo ideálně Evropskou konferenční ligu a po třech zápasech si připsalo jediný bod, když doma ztratilo výborně rozehraný zápas s Partizanem a nakonec bralo jen remízu 3:3. Poté následovaly prohry v Kolíně a s Nice, ale posléze Moravané zabrali a na půdě Nice vybojovali cennou výhru 2:1. Díky tomu oživili šanci na postup a přestože jsou poslední se 4 body, tak na druhou postupovou pozici ztrácí jediný bod.

Petr Reinberk v zápase s Nice
Petr Reinberk v zápase s Nice | Foto: ČTK

Kolín začal lépe než Slovácko a po úvodní remíze v Nice porazil doma právě český celek 4:2. Následně ale zapsal dvě porážky s Partizanem a celkem získal 4 body, které stačí na 3. pozici. Dnešní duel tak bude jeden z klíčových a může tak hodně napovědět po situaci ve skupině.

Kolín slaví návrat do Bundesligy
Kolín slaví návrat do Bundesligy | Foto: Reuters

Kolín se na dnešní duel nenaladil dobře a schytal těžký debakl v Mohuči.

Český celek byl dodatečně potrestán za chování svých fanoušků v duelu proti Nice.

Začátek duelu se odkládá o 30 minut z důvodu nepříznivého počasí. Na stadionu převládá poměrně hustá mlha.

V 19:15 se tedy rozhodne, zda se duel odehraje nebo bude utkání odloženo.

Situace není dobrá! Mlha spíš zhoustla a úvodní hvizd je znovu odložen, tentokrát na 20:00.

Tak konečně! Hráči nastupují na trávník a vypadá to, že se konečně dočkáme začátku zápasu.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Hosté se svou aktivitou na útočné polovině neuspěli. Viditelnost není rozhodně ideální, ale hrací podmínky jsou pro oba celky stejné.

3.

Dlouhý nákop vpřed nebyl v podání domácích přesný a navíc je máván a pískán ofsajd Slovácka.

4.

Petržela nyní fauloval otálejícího soupeře a hosté vyrazili vpřed. Centr z levé strany byl posléze sražen na roh.

5.

Centrovaný míč se odrážel od Kiliana a dost těžko rozeznat, kdo nakonec zakončoval. Každopádně míč končí těsně mimo a bude se kopat od brány Slovácka.

7.

Zápas je znovu kvůli houstnoucí mlze přerušen. Uvidíme, co se bude dít dál.

7.

Viditelnost je opravdu zlá a celou situaci horlivě diskutují téměř všichni u laviček.

Zápas je na 10 minut přerušen. Hráči se udržují v provozní teplotě na trávníku, avšak sudí se stáhli s delegátem do kabiny, kde se asi rozhodne o osudu duelu.

Je rozhodnuto! Hlavní rozhodčí ukončuje duel a bude se hrát v náhradním termínu, který zatím není znám.

Náhradní termín utkání je stanoven na zítra na 13:00. Duel se bude hrát od 7. minuty, od které byl dnes přerušen.

Přeji příjemné páteční odpoledne. Již za pár minut bude zahájeno odložené utkání Slovácka v Kolínem nad Rýnem, ze kterého se včera odehrálo pouhých sedm minut. Začínat by se mělo pochopitelně ve stejných sestavách a první akcí by mělo být vhazování.

8.

První poločas je zahájen autovým vhazováním hostujícího mužstva.

8.

Kolmice podél postranní čáry doputovala k Mihálikovi. Ten byl dobře bráněn připraveným bekem Kolína.

9.

Skhiri se přes Havlíka dostal k míči. Hostující celek kombinují, avšak zatím jsou poměrně daleko od gólmana Nguyena.

10.

Napravo se cosi kloudného pokusila vymyslet dvojice Tomič - Petržela. Nic zásadního z toho sice nebylo, ale Slovácko zůstává na útočné polovině.

11.

Zajímavý centr ke vzdálenější tyči vyslal Hofmann. Domácí obránce hledal Kalabišku, nicméně před ním zahrál do bezpečí Schindler.

12.

Domácí se odhodlali k napadání okamžitě po ztrátě míče a nakonec je z toho roh ve prospěch Slovácka.

13.

Petrželův centr hostující obrana odvrátila, ale při pokračování akce vybojoval stejnou standardku na levé straně Kadlec.

13.

Až k polovině hřiště se prodral Adamyan, kterého faulem zastavil až vracející se Milan Petržela.

14.

Fotbalisté Slovácka se znovu velmi dobře pohybovali a nedovolili Kolínu jednoduchý přechod do ofenzívy.

15.

Po navedení si míče k pokutovému území to zkusil Florian Kainz. Jeho střela byla zablokována, ale pak se ještě kličkou do vápna prezentoval Adamyan. Defenzíva Slovácka byla pozorná.

16.

V závěru 16. minuty rozehrával Kainz volný kop, avšak centrem z místa předchozího přestupku nenašel nikoho v červeném dresu.

18.

Vlastimil Daníček hledal odkopem Mihálika, který si dal tělo před Hüberse, jenž jej stáhl na trávník. Slovácko bude rozehrávat od poloviny hřiště.

19.

Huseinbašićovu kolmici na Dietze zastavil přesným skluzem Michal Kadlec. Záhy po vhazování hostujícího mužstva se navíc Slovácko dostává do kombinace.

20.

Hodně riskantně teď hráli obránci s gólmanem Kolína. Mihálikovi chyběl jen kousek k tomu, aby vystihl odvážnou malou domů v podání Pedersena.

21.

Na druhé straně se Kolín natlačil do blízkosti pokutového území. Jenže Kainz nezakončil a při přihrávce na stranu šestnáctky byl faulován Tomič.

22.

Kolmá přihrávka Schindlera nenašla Huseinbašiće, kterého si dobře hlídal Kalabiška.

23.

Špatná rozehrávka Kadlece přinesla hostům zajímavý brejk. Chvíli nato chyboval i Tomič, ale obrana Slovácka si v obou případech dokázala poradit.

24.

První dotek nyní nevyšel Michalu Trávníkovi, jenž si míč posunul k brankové čáře a podle sudích kulatý předmět opustil hrací plochu. Výsledkem je odkop od brány.

25.

Velmi dlouhé vhazování Pedersena doputovalo až do pokutového území. Jenže tam zapracovala stoperská dvojice Slovácka a právě vhazující Pedersen po chvíli fauloval.

27.

Na obou stranách se nepovedly průnikové akce, které byly zastaveny již u poloviny hřiště. Slovácko to následně zkusilo nákopem na Kalabišku, který si nepohlídal ofsajd.

28.

Pro domácí to teď vůbec nevypadalo dobře, když podklouzl Hofmann a Adamyan si to okamžitě namířil do pokutového území. Bleskově se však před ním zjevili další dva fotbalisté Slovácka.

29.

Znovu se do akce dostal Adamyan. Tentokrát to bylo už i se zakončením, nicméně to letělo jen do blokujícího soupeře.

30.

Poměrně dobrý centr na vzdálenější tyč vyslal Petržela. Před osamoceným Kalabiškou však hlavičkoval připravený Schindler.

32.

Kolín uklidňuje poněkud rozháranou hru z posledních minut a snaží se držet míč pod kontrolou.

33.

Těsně před Huseinbašićem vložil nohu do přihrávky Kalabiška, načež se míč snášel k břevnu Nguyenovy brány. Domácí gólman mičudu schoval v náruči.

34.

Florian Kainz odcentroval z rohu pouze k domácímu obránci, ale další přihrávku už poslal až k volnému Adamyanovi. Ten se mohl dostat do obrovské šance, avšak zpracování hostujícího forvarda nebylo přesné.

35.

Kapitán Kolína byl při předchozím centru dohrán Trávníkem a nyní si vyžádal chvíli na oddech.

36.

Slovácko se poměrně rychle dostalo na útočnou polovinu a Kalabiškův centr přináší pro domácí výhodu rohového kopu.

37.

Dobře rozehraný roh Petržely přistál na hlavě Hofmanna, jenž míč prodloužil na zadní tyč. Kadlece ke gólové dorážce nepustil Schindler.

38.

Hosté jsou s míčem na útočné polovině, ale přes výborně se pohybující defenzivní linii Slovácka se nedostávají blíže k bráně Filipa Nguyena.

39.

Mechras Doski poslal míč od nohou Huseinbašiće za brankovou čáru. Po rohu míč padal k Nguyenovi, jenž byl faulován Dietzem.

40.

Složité zpracování zvládl Doski, jenž byl okamžitě faulován Schindlerem. Slovácko bude rozehrávat volný kop.

41.

Při centru na vzdálenější tyč se Kadlec nedostal k hlavičce přes dvojici bránících hráčů. Slovácko bude aspoň vhazovat.

42.

První velká šance utkání. Výbornou přihrávku vzduchem vyslal Tomič, jenž dokázal nalézt hlavu Mechrase Doskiho a od něj míč putoval do tyče Schwäbeho brány.

43.

Dietz si nevěděl rady při bránění Doskiho, když si pomohl přistrčením do zad. Slovácko díky tomu zůstane u míče.

44.

Jenže teď už si to dopředu znovu namířili fotbalisté Kolína a Tomič za cenu rohu zablokoval prudkou přihrávku z levé strany.

45.

Nguyen su našel centr od rohového praporku a rychle se pokusil oslovit Doskiho. Před ním zahrál bezpečně vyběhnuvší Schwäbe.

45.

Konec prvního poločasu.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Dnešní část prvního poločasu se po včerejším odložení utkání dohrával od osmé minuty a nenabídlo moc příležitostí. Sledovali jsme velmi vyrovnaný průběh, přičemž až ve 42. minutě to vypadalo nadějně. Mechras Doski však hlavou z úhlu trefil jen tyč brány hostujícího gólmana.

46.

S Dietzem si skvěle poradil zkušený Michal Kadlec. Nejdříve zablokoval obránce Slovácka přihrávku do vápna a následně ještě vybojoval vhazování.

48.

Tuhý boj na hranici pokutového území podstoupil Mihálik. Kolín se sice dostal k míči, nicméně dál než k polovině hřiště se hosté nedostali.

49.

Ve středu hřiště dvakrát dobře zasáhl Kalabiška, načež chtěl Havlík oslovit rozběhnutého Tomiče. Tomu však poslal míč daleko.

50.

Píská se pokutový kop. Při Huseinbašićově zpětné přihrávce šel k míči Adamyan, který upadl po kontaktu s Trávníkem. Velmi přísné rozhodnutí, ale je z toho penalta.

51.

Fantastický Nguyen. Domácí gólman perfektně vystihl penaltu Floriana Kainze a udržel bezgólové skóre.

53.

Domácí fotbalisté jsou nažhavení a okamžitě se vydali k pokutovému území. Finální přihrávka na pravou stranu bohužel nebyla přesná.

54.

Michal Trávník se opět provinil proti pravidlům, když byl příliš důrazný vůči Hübersovi. Je z toho žlutá karta.

55.

A žlutou kartu záhy inkasuje také Sargis Adamyan, který mimo hru podrazil vracejícího se Daníčka.

56.

Dobrý pressing Slovácka přinesl zisk míče. Hráči Slovácka jsou jako polití živou vodou a létají po hřišti.

57.

Do 57. minuty vstoupil lépe Kolín, neboť Adamyanovu přihrávku před Nguyena musel řešit poslední hráč domácích. Gólman Slovácka pak zahrál pro jistotu na roh.

57.

Odražený míč po centr od rohového praporku se dostal k Schindlerovi. Jeho nepřesná tečovaná střela se stala kořistí Filipa Nguyena.

58.

Střídání Slovácka: odchází Michal Trávník, přichází Michal Kohút.

59.

Chvíli to vypadalo na nedovolený zákrok na Mihálika, ale poté došlo k ještě jednomu důraznému střetu mezi Doskim a Schindlerem. Pro tuto chvíli je to bez karetního trestu.

61.

Zajímavá akce Slovácka. Z pravé strany se dostal míč přes Havlíka s Kalabiškou až k Milanu Petrželovi. Hbitý záložník domácího mužstva si míč navedl na pravačku, ale zleva o kousek přestřelil.

62.

Střídání Kolína nad Rýnem: odchází Florian Dietz, přichází Steffen Tigges.

63.

Dvojice Mihálik - Petržela se vyřítila do přečíslení, které však hosté bleskově doplnili. Druhému zmíněnému se bohužel nepodařilo prostrčit míč k Mihálikovi.

64.

O žlutou kartu si řekl Daníček, jenž tělem sestřelil Kainze. Hlavní rozhodčí vše řeší domluvou.

64.

Do těžké situace se dostal Milan Petržela, jenž se zjevil mezi třemi soupeři a nakonec byl rád, že si vynutil faul.

65.

Aktivní Kainz nyní táhne prakticky každou akci Kolína a opět byl zastaven nedovoleným způsobem. Tentokrát se provinil Kohút.

66.

Po Schindlerově centru se k hlavičce dostal Tigges, avšak od něj šlo zakončení přesně do náruče pozorného Nguyena.

67.

Další faul na Kainze. Hlasitě se pak ozvaly obě lavičky, což vyústilo ve žluté karty pro kouče Martina Svědíka i hostujícího trenéra Steffena Baumgarta.

68.

Po dobré práci Ondřeje Mihálika už nedokázal navázat nikdo v bílém dresu. Chystá se další střídání Slovácka.

69.

Střídání Slovácka: odchází Milan Petržela, přichází Daniel Hölzer.

70.

Hlavnímu rozhodčímu se utkání pomalu začíná vymykat z rukou. Po každém důraznějším souboji se ozývají tribuny, ale další žluté karty ze strany sudího zatím nepřicházejí.

71.

Ošetření po střetu se soupeřem si vyžádal Skhiri, jenž inkasoval zásah do tváře. Nemělo by to být nic vážného.

73.

Teď to vypadalo pro domácí nebezpečně. Přihrávka z pravé strany proskákala až k Adamyanovi, který měl prostor na středu šestnáctky, ale naštěstí míč netrefil ideálně.

73.

Střídání Kolína nad Rýnem: odchází Sargis Adamyan, přichází Linton Maina.

74.

Střídání Kolína nad Rýnem: odchází Florian Kainz, přichází Ondrej Duda.

75.

Maina se pokusil projít kolem Tomiče, který se ovšem perfektně vrátil a po skluzu míč ještě otřel o hostujícího forvarda. Je z toho tedy odkop od brány.

76.

Díky rychlému přechodu do útoku se Duda s míčem dostal až k pokutovému území. Bleskově se však před ním zjevila trojice domácích, která ho nepustila k zakončení.

77.

Denis Huseinbašić si za přišlápnutí soupeře vykoledoval žlutou kartu.

78.

Domácí sice zahrávali roh, ale z toho přišel jen rychlý brejk Kolína. Na hraně ofsajdu se pohyboval Duda, který byl rázem až před Nguyenem, avšak gólman Slovácka předvedl vytáhl veledůležitý zákrok.

79.

K zakončení zpoza pokutového území se dostal Havlík, jehož skákavé zakončení zablokoval Martel. Z následného výpadu získali hosté roh.

80.

Další penalta pro hostující celek. Kohút při bránění upadl, přičemž zezadu podrazil Tiggese.

81.

Michal Kohút je navíc odměněn žlutou kartou.

82.

Kolín jde do vedení. K exekuci pokutového kopu se tentokrát postavil ONDREJ DUDA, který si poradil výrazně lépe než exekutor první penalty. Slovenský ofenzivní záložník zvolil zakončení na levou stranu, přičemž Nguyen čekal střelu doprostřed brány.

83.

Kingsley Schindler vidí žlutou kartu, neboť se příliš vehementně dožadoval vhazování.

84.

Mohlo být vyrovnáno. Na výborný centr Havlíka z volného kopu si naběhl Hofmann, který míč usměrnil do prostoru brány. Jenže Schwäbe byl přesně tam, kde měl být.

84.

Střídání Slovácka: odchází Mechras Doski, přichází Filip Vecheta.

85.

Z rohu již domácí nezahrozili. Mihálik se sice dostal hlavou k míči, nicméně poslal jej pouze za Schwäbeho bránu.

86.

Hlavní rozhodčí teď píská jakýkoliv kontakt jako faul. Mihálik se marně tlačil přes Killiana a vybojoval zajímavou standardku.

87.

Volný kop vzal na sebe Tomič, jenž sice trefil bránu, ale slabé zakončení bylo pro Schwäbeho lahůdkou.

89.

Denis Huseinbašić mohl přidat pojistku na vedení Kolína. Při přihrávce zprava byl zcela sám kousek od Nguyena, avšak ten míč dokázal vytěsnit aspoň na tyč.

90.

Kalabiška se díky centru Kohúta dostal k zakončení hlavou. To ovšem letělo nad bránu a Kalabiška byl stejně v ofsajdu.

90.

Střídání Kolína nad Rýnem: odchází Linton Maina, přichází Maximilian Schmid.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90+1.

Úvodní minutu nastavení strávilo Slovácko na útočné polovině, avšak kromě jednoho centru do vápna nic nevytěžilo.

90+2.

Ondrej Duda dostává žlutou kartu, který atakoval Kohúta.

90+3

Daníček byl přistrčen na hranici pokutového území, ale penalta se tentokrát nepíská. Navíc se bude znovu žlutit.

90+3.

Žlutou kartu inkasuje Vlastimil Daníček.

90+3.

A potrestán je také Stanislav Hofmann.

90+5.

Blesková akce domácích. Kadlec vymyslel šikovnou kličku a získal pro Slovácko ještě jeden volný kop z nadějné pozice.

90+5.

Luca Killian je za předchozí faul na Kadlece potrestán žlutou kartou.

90+6.

Z volného kopu domácí nic nevytěžili. Hlavní rozhodčí jim ovšem dává ještě jednu příležitost.

90+7.

Konec utkání.

Utkání, které se mělo odehrát včera, ale nakonec se vinou počasí dohrávalo dnes končí vítězstvím Kolína. Velmi dlouho byl zápas nesmírně vyrovnaný, přičemž Slovácko mohlo jít do vedení. Doski však hlavičkoval do tyče a v 61. minutě pálil Petržela kousek nad. Při střele Petržely už měli domácí za sebou jednu ubráněnou penaltu, kterou vytěsnil výborný Filip Nguyen, nicméně právě z pokutového kopu nakonec přišlo rozuzlení. V 82. minutě totiž fauloval Kohút a Ondrej Duda poslal míč mimo dosah domácího gólmana. V samotném závěru to Slovácko ještě zkoušelo, ale vyrovnání se přes sympatický výkon nedočkalo. S pohárovou Evropou se tak v příštím utkání s Partizanem rozloučí.