65. Ljubičić (pen.)
74. Ljubičić
49. Kalabiška
52. Petržela

Vítejte u on-line z utkání skupiny D v rámci Evropské konferenční ligy mezi Kolínem nad Rýnem a Slováckem. Zápas začíná ve čtvrtek 15. září ve 21 hodin.

Úvodní sestavy:

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe (C) - Schindler, Kilian, Soldo, Pedersen - Martel, Duda - Maina, Ljubičić, Adamjan - Dietz.
Náhradníci: Horn - Schmitz, Hübers, Huseinbašić, Kainz, Hector, Tigges, Lemperle, Schirí, Thielmann, Schwirten, Smajić.
Trenér: Baumgart.

1.FC Slovácko: Fryšták - Reinberk, Kadlec (C), Hofmann, Doski - Petržela, Trávník, Daníček, Havlík, Kalabiška - Mihálik.
Náhradníci: Nguyen, Borek - Břečka, Šimko, Holzer, Ljovin, Vecheta, Kohút, Brandner, Kozák, Šašinka, Siňavskij.
Trenér: Svědík.

Rozhodčí: Aranovskyj - Matjaš, Kuce

Kolín vstoupil do Evropské konferenční ligy dobře a na půdě Nice se dostal do vedení zásluhou Tiggese. Francouzský celek ovšem zareagoval po pauze a díky gólu z penalty v podání Delorta srovnal na 1:1. Tímto výsledkem duel nakonec také skončil a oba celky tak braly jen bod.

Slovácko mělo duel s Partizanem skvěle rozehraný v poločase vedlo 2:0 a navíc hrálo proti oslabenému soupeři. Po přestávce však přišel nevídaný kolaps, při kterém během 15 minut Partizan otočil skóre třemi góly. Moravané nakonec zachránili alespoň bod, když na konečných 3:3 srovnal Libor Kozák.

K nechutným scénám došlo na tribunách před zápasem mezi Nice a Kolínem.

Martin Svědík vyjádřil respekt vůči svému trenérskému protějšku…

1.

Utkání právě začalo.

1.

Po nedorozumění v domácí obraně balon propadl k Doskimu, který ale vypálil z levé strany vápna těsně vedle.

2.

Ondrej Duda velmi ostře přejel Mihálika a od sudího dostává žlutou kartu, za kterou může být ještě rád.

3.

Domácí Kolín zatím kombinuje na své polovině a hledá skulinu v obraně Slovácka.

4.

Fryšták nepříliš jistě šel pro balon, který pouze vyrazil k soupeři, jenž nakonec nepropálil bránící hráče Slovácka.

5.

Fryšták znovu šel vlažně proti míči, který přiletěl do vápna od rohového praporku, ale hosté nakonec balon dopravili do bezpečí.

6.

Domácí mají zatím více ze hry a nyní se pokusili překonat obranu Slovácka středem. Hosté ovšem tyto prostory dokázali utěsnit.

7.

Trávník se velmi dobře uvolnil na levé straně pokutového území, avšak jeho prudký pas na malý čtverec si pohlídal Schwäbe.

8.

Dietz se trochu zbytečně zapojil do hry u lajny a pomezní sudí okamžitě mává ofsajdové postavení.

10.

Kadlec se nechal u postranní čáry obelstít a následný centr srazili hosté na rohový kop.

11.

Kolín dává gól! Domácí se po zásluze ujímají vedení. Centr od rohového praporku hlavičkoval na středu vápna na zadní tyč Kilian a v tomto prostoru situaci zavíral SARGIS ADAMJAN, jenž doklepl balon za brankovou čáru.

13.

Petržela si zpracovával centr v pokutovém území dost hraničně hrudí a ačkoliv domácí reklamovali ruku, tak hra pokračuje dál.

15.

Fryšták nyní měl dostatek času na rozehrávku, nicméně svůj odkop poslal jen do zámezí.

16.

Adamjan se se štěstím dostal k odraženému balonu, ale posléze si jej ukopl a Kadlec tak měl již situaci snadnou.

17.

Reinberkův dlouhý aut nebyl přesný a s balonem již spěchají vpřed hráči Kolína.

19.

Velmi nepřesný nákop z obrany na straně domácích. Bude z toho jen odkop v podání Fryštáka.

20.

Reinberk do udělal zkušeně a centr z pravé strany sklepl pohodlně do náruče Fryštáka.

21.

Hofmann výborně zakřižoval soupeře a uklidil míč do autu. Domácí ale budou ještě vhazovat na útočné polovině.

22.

Kilian zezadu v souboji zboural Mihálika a je pískáno proti domácí bráně.

23.

Kalabiška nepředal přesně míč na dva metry a hosté tak přicházejí o útočné pozice poblíž vápna Kolína.

24.

Petržela dostal dobrou přihrávku do slibné možnosti a rychle zakončoval. Jeho střela byla sražená na roh.

26.

Marek Havlík vyslal krásnou ránu z pětadvaceti metrů, avšak jeho kroucený pokus těsně minul levou tyč.

28.

Schindler už centroval těsně za lajnou a byť se po centru dostal ke gólové hlavičce Dietz, tak se bude kopat od brány Slovácka.

30.

Ondrej Duda pálil ze střední vzdálenosti, nicméně jeho rána neměla gólové parametry a balon končí vysoko nad.

31.

Reinberk ztratil míč na polovině soupeře a Kolín mohl postupovat vpřed. Včas však všemu udělal přítrž Havlík.

32.

Na hrací ploše zůstává sedět Daníček, ke kterému již spěchají lékaři Slovácka a vypadá to, že se bude muset střídat.

34.

Zraněný Daníček již odkulhává ze hřiště a na plac vbíhá Tomáš Břečka.

35.

To byla obrovská šance na srovnání. Trávník ukázal skvělý přehled a v pádu ze středu hřiště posunul míč doprava, kde byl úplně volný Reinberk. Ten si ve vápně balon zasekl na střed, ale jeho ránu na druhou tyč Schwäbe skvěle vyrazil.

36.

Martel hodně nevybíravým skluzem poslal k zemi Trávníka a sudí tasí další hodně tmavě žlutou kartu.

37.

Hofmann po standardní situaci ještě zůstal na hrotu útoku, kde jej také našel centr Kadlece. Hofmann poté dobře trefil hlavičku, ale jen do rukavic Schwäbeho.

39.

Havlík dobře přečetl přihrávku na střed vápna od Mainy a Slovácko se tak opět ubránilo.

40.

Nechybělo mnoho a mohlo to být o dvě branky. Hostující obrana propadl na půlce a do otevřené defenzívy pospíchali domácí. Maina poté našel před malým vápnem sprintujícího Dietze, jenž poslal balon těsně mimo kolem levé tyče.

42.

Kolín dává gól! Domácí v závěru půle navyšují skóre. Po rohovém kopu vyplaval na přední tyči nikým nehlídaný FLORIAN DIETZ, který z velké blízkosti nedal Fryštákovi šanci.

43.

To mohla být bleskurychlá odpověď! Doski se protáhl mezi bránícími hráči, ale zblízka trefil jen Schwäbeho a hosté se potom již k dorážce do prázdné brány nedostali.

43.

Tutovka také na druhé straně. Ljubičić uháněl sám do vápna, z jehož pravé strany nakonec Fryšták dokázal vyrazit jeho prudkou ránu.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1

Skončil první poločas.

Je za námi úvodní půle, do které vstoupili lépe domácí. Po rohovém kopu v 11. minutě otevřel skóre Adamjan. Hosté odpověděli zajímavým akcemi Havlíka a Reinberka, avšak ani jeden srovnat nedokázali. Před pauzu nejprve ještě vyslal varování Dietz, jenž těsně minul, ale ve 42. minutě se již radoval právě Dietz z druhé trefy po rohovém kopu. Prakticky vzápětí mohl snížit Doski, který ale Schwäbeho nepřekonal a stejně tak si na druhé straně vedl i Ljubičić. Do kabin si tak odnášení dvoubrankový náskok domácí.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Maina výborně sklepl míč po centru zprava na Dietze, který v šanci nepropálil bránící hráče Slovácka.

48.

Kalabiška dle sudího nebyl faulován při souboji na půlce hřiště a dopředu spěchají domácí.

49.

Slovácko dává gól! Hosté se krátce po pauze dostávají do kontaktu. Petržela si navedl míč do vápna na střelu, ale ve vyložené šanci byl jeho pokus sražen k JANU KALABIŠKOVI, jenž balon dorazil do sítě střelou pod břevno.

51.

Mainova střela byla zablokována Hofmannem, kterého Maina následně ještě prošlápl, za což přichází další žluta karta.

52.

Slovácko dává gól! Tak to je opravdu paráda, jelikož hosté během tří minut smazali dvoubrankový náskok soupeře. Slovácko nyní nebezpečně zamklo soupeře v jeho vápně a po sérii centrů a zakončení se opřel do odraženého míče MILAN PETRŽELA, jenž míč uklidil k tyči do horní části brány.

55.

Co chybělo k tomu, aby hosté ještě otočili stav! Kalabiška si naběhl na prodloužený míč ve vápně, kde zakončil v těžké pozici jen do vyběhnuvšího Schwäbeho. Nutno říct, že Kalabiška byl při svém zakončení evidentně faulován, ale penaltu sudí neodpískal.

56.

Místo toho vidí žlutou kartu za protesty Michal Trávník.

57.

A krátce po něm žlutý kartónek vyfasoval i hostující trenér Martin Svědík.

58.

Trojitá změna na straně domácích. Dolů jdou Soldo, Pedersen a Duda, které nahrazují Hubers, Hector a Schirí.

60.

Měnit se mohlo skóre i na druhé straně. Po zpětném pasu na střed vápna si málem srazil balon do vlastní sítě Kalabiška. Ke štěstí Slovácka však trefil prostor, kde ležel Fryšták.

61.

Na trávníku nyní musí být ošetřen jeden z domácích a hrát se tak chvíli nebude.

63.

Schindler nepustil za svá záda Petrželu, ale Slovácko bude moci od střídaček vhazovat.

64.

Tak pozor. V rohu vápna došlo k souboji Hofmanna a Ljubičiće, který pádu hodně přidal, ale píská se penalta pro domácí.

65.

Kolín dává gól! DEJAN LJUBIČIĆ si vzal pokutový kop na starost a zkušeně poslal Fryštáka ze svého pohledu na levou stranu, zatímco sám namířil míč doprava.

68.

Hosté nyní získali balon ve středovém kruhu, ale poté se o něj špatnou přihrávkou sami připravili.

69.

Fryštákovi nyní míč trochu utekl a poté pod tlakem odkopl balon do zámezí.

70.

Dietz má pro dnešek odpracováno a na trávník nastupuje Tigges.

71.

Kalbiška s Petrželou dokázali, že jim hra s míčem není cizí a dokázali tak balon udržet pro Slovácko.

72.

Slovácko posílá do hry dvě čerství síly. Jsou jim Siňavskij a Holzer, kteří nahradili Doskiho a Trávníka.

74.

Kolín dává gól! To je velká škoda pro hosty, kteří jsou rázem v situaci jako v poločase. Po rychlé akci přilétla na malé vápno přihrávka z levé strany šestnáctky, kterou bezpečně uklidil do prázdné brány DEJAN LJUBIČIĆ.

76.

Slovácko se tlačilo z dobré pozice do zakončení, ale Petržela trefil jen bránícího obránce.

78.

Nyní odchází ze hřiště střelec dvou branek Ljubičić, který pustil do hry Thielmana.

79.

Kalabiška dělal, co mohl, ale ve skluzu již nedokázal balon udržet na hrací ploše.

81

Domácí nyní dlouho drží míč, ale zatím si další šanci vypracovat nedokázali.

83.

Milan Petržela střídá Kohúta a Libor Kozák se podívá na plac místo Mihálika.

86.

Siňavskij se snažil prosadit na hranici pokutového území, nicméně to k úspěchu nevedlo.

88.

Adamjan si dobře naběhl za beky, ale k míči měl o dost blíž brankář Fryšták.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1

Po smělém průniku domácí znovu cpali míč do ohně, kde ale hosté srazili míč na roh.

90+2

Fryšták byl nyní později u míče a rukavicemi poté trefil jednoho z domácích, který se však po chvíli pobytu na trávníku zvedá.

90+4

Utkání právě skončilo.

Je za námi velmi zajímavý duel, do kterého vstoupili lépe domácí. V 11. minutě si hosté nepohlídali rohový kop, po kterém otevřel skóre Adamjan. Před pauzou navíc zvýšil náskok DIetz a se Slováckem to i přes solidní výkon a zahozené šance vypadalo všelijak.

Po pauze to byla smršť. Nejprve ve 49. minutě snížili dorážkou Kalabišky a o tři minuty později vyrovnal Petržela. Slovácko následně mohlo stav otočit, nicméně gólmana nepropálilo. A proto přišel trest. Po zákroku na Ljubičiće se kopala penalta a sám postižený ji s přehledem proměnil. Stejný hráč se posléze trefil ještě jednou a šance Slovácka tak opět klesly. Moravané si potom další možnost již nevypracovali, a tak si Kolín odnáší tři body za výhru 4:2.

Z mé strany je to vše. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou.