West Ham otočil duel v Dánsku. Osmnáctiletý Čech byl na lavičce Manchesteru United

Aktualizováno 15. 9. 2022 23:19
Fotbalisté West Hamu stejně jako první duel skupiny Konferenční ligy proti FCSB otočili i utkání se Silkeborgem, vyhráli 3:2 a mají plný počet bodů. Za vítěze odehrál celý zápas Vladimír Coufal, Tomáš Souček přišel na trávník v 63. minutě.
Fotbalisté West Hamu slaví gól v síti Silkeborgu
Fotbalisté West Hamu slaví gól v síti Silkeborgu | Foto: Reuters

Silkeborg se dostal do vedení už v 6. minutě, ještě do poločasu ale "Kladiváři" nasázeli tři góly. Ve druhém dějství domácí v 75. snížili, ovšem mužstvo trenéra Davida Moyese už výhru udrželo.

Fotbalistům Slovanu Bratislavě se ve skupině Evropské konferenční ligy nedaří. Po domácí remíze 0:0 se Žalgirisem Kaunas dokonce prohrál 0:2 v Arménii s dalším outsiderem Pjunikem Jerevan. Záložník Jaromír Zmrhal byl střídán po prvním poločase, jeho český spoluhráč obránce Jurij Medveděv zůstal na lavičce hostů.

Ve druhém utkání "slávistické" skupiny G zvítězili fotbalisté Sivassporu 1:0 na hřišti Kluže a jsou druzí o skóre za Pražany, kteří doma udolali kosovské  Ballkani 2:1.

O triumfu Sivassporu, který na úvod soutěže doma remizoval se Slavií 1:1, rozhodl Gradel proměněnou penaltou z 28. minuty. Kluž branku nedala, přestože tureckého soupeře přestřílela 26:9. Rumunský tým má na kontě jeden bod, v příštím kole se za tři týdny představí v Edenu.

Nice v Bělehradě remizovalo s Partizanem 1:1. Oba týmy ve skupině D, kde je i Slovácko, uhrály druhý nerozhodný výsledek. Tým z Uherského Hradiště je po porážce 2:4 v Kolíně nad Rýnem poslední s jedním bodem.

Fiorentina se střídajícím záložníkem Antonínem Barákem v Istanbulu podlehla Basaksehiru 0:3 a ve skupině A je poslední s jedním bodem. O skóre lepší je lotyšský RFS, který s dalším Čechem Petrem Marešem v základní sestavě v Rize podlehl Hearts 0:1.

V Evropské lize dostal český reprezentační brankář Tomáš Vaclík v brance Olympiakosu Pireus doma tři góly od Freiburgu při prohře 0:3. Řecký klub se nadále v Evropě trápí a po porážce v Nantes je ve skupině bez bodu.

Vaclíka nejprve překonal v úvodu hlavou Höfler a ve 25. a 53. minutě si dvakrát sám před českým gólmanem poradil Gregoritsch. Freiburg je po dvou utkáních stoprocentní.

Manchester United, na jehož lavičce byl i osmnáctiletý český brankář Radek Vítek, poslal na trávníku Šeriffu Tiraspol do vedení po čtvrthodině Sancho.

Cristiano Ronaldo přidal druhý gól krátce před pauzou, když napálil míč z pokutového kopu nekompromisně doprostřed brány. Sedmatřicetiletý Portugalec vstřelil 699. gól v kariéře a poprvé skóroval v Evropské lize. Prvního zásahu v sezoně se dočkal v devátém utkání.

"Rudí ďáblové" získali první body, stoprocentní ve skupině E zůstávají jejich přemožitelé z minulého týdne San Sebastian. Baskický celek vyhrál doma 2:1 nad Omonií Nikósie. Pouze na lavičce hostů zůstal obránce Jan Lecjaks.

Šest bodů má i Betis Sevilla po výhře 3:2 nad Ludogorcem Razgrad. Gólem přispěl jednačtyřicetiletý záložník Joaquín, jenž se stal nejstarším střelcem v Evropské lize včetně jejího předchůdce Poháru UEFA.

Feyenoord deklasoval 6:0 Štýrský Hradec. První branku v novém dresu vstřelil slovenský obránce a bývalý hráč pražské Sparty Dávid Hancko.

Obránce Matěj Chaluš přihlížel z lavičky porážce Malmö 2:3 na hřišti belgického Saint-Gilloise. Do hry se nedostal ani mládežnický reprezentant Lucas Kubr, jehož Bodö/Glimt si poradilo 2:1 s Curychem. Fenerbahce bez obránce Filipa Novák, který nebyl zapsán pro podzimní část sezony na soupisku, remizovalo 2:2 v Rennes.

Fotbalová Evropská konferenční liga - 2. kolo skupin:

Skupina A:

RFS Riga - Hearts 0:2 (0:1)

Branky: 43. Shankland z pen., 90.+3 Forrest.

Basaksehir - Fiorentina 3:0 (0:0)

Branky: 57. a 71. Gürler, 90. Traoré. ČK: 76. Ikone (Fiorentina).

1. Basaksehir 2 2 0 0 7:0 6
2. Hearts 2 1 0 1 2:4 3
3. RFS Riga 2 0 1 1 1:3 1
4. Fiorentina 2 0 1 1 1:4 1

Skupina B:

Silkeborg - West Ham United 2:3 (1:3)

Branky: 5. Kusk, 75. Tengstedt - 13. Lanzini z pen., 25. Scamacca, 38. Dawson.

Lech Poznaň - Austria Vídeň 4:1 (1:1)

Branky: 76. a 90. Velde, 27. Ishak, 64. Skóraš - 27. Braunöder.

Beer Ševa - Villarreal 1:2 (0:1)

Branky: 63. Hatuel - 28. Morales z pen., 67. Álex Baena.

1. Villarreal 2 2 0 0 6:4 6
2. Lech Poznaň 2 1 0 1 7:5 3
3. Beer Ševa 2 0 1 1 1:2 1
4. Austria Vídeň 2 0 1 1 1:4 1

Skupina D:

Kolín nad Rýnem - Slovácko 4:2 (2:0)

Branky: 65. z pen. a 74. Ljubicic, 10. Adamyan, 42. Dietz - 49. Kalabiška, 52. Petržela.

Alkmaar - Vaduz 4:1 (1:1)

Branky: 19. Barasi, 81. Beukema, 90.+2 Sugawara, 90.+5 De Wit - 22. Goelzer. ČK: 81. Buchel (Vaduz).

Apollon Limassol - Dnipro 1:3 (0:3)

Branky: 58. Pittas - 26. a 45. Dovbyk, 11. Rubchynskyj.

1. Alkmaar 2 2 0 0 5:1 6
2. Dnipro 2 1 0 1 3:2 3
3. Apollon Limassol 2 0 1 1 1:3 1
4. Vaduz 2 0 1 1 1:4 1

Skupina F:

Gent - Shamrock Rovers 3:0 (2:0)

Branky: 18. a 65. Odjidja-Ofoe, 9. Cuypers.

Djurgaarden - Molde 3:2 (0:1)

Branky: 50. Doumbouya, 58. Banda, 90.+1 Asoro - 39. Fofana z pen., 77. Breivik. ČK: 57. Fofana.

1. Gent 2 1 1 0 3:0 4
2. Djurgaarden 2 1 1 0 3:2 4
3. Molde 2 0 1 1 2:3 1
4. Shamrock Rovers 2 0 1 1 0:3 1

Skupina G:

Slavia Praha - FC Ballkani 3:2 (3:2)

Branky: 26. vlastní Frasheri, 34. Olayinka, 41. Masopust - 23. Krasniqi, 29. Korenica.

Skupina H:

Pjunik Jerevan - Slovan Bratislava 2:0 (2:0)

Bodö/Glimt - FC Curych 2:1 (0:0)

Branky: 54. vlastní Selnaes, 58. Vetlesen - 81. Avdijaj.

Rennes - Fenerbahce 2:2 (0:0)

Branky: 52. Terrier, 54. Majer - 60. Kahveci, 90.+2 Valencia z pen. ČK: 83. Traoré (Rennes).

AS Řím - HJK Helsinky 3:0 (0:0)

Branky: 47. Dybala, 49. Pellegrini, 68. Belotti. ČK: 15. Tenho (HJK).

Betis Sevilla - Ludogorec Razgrad 3:2 (2:1)

Branky: 25. Luiz Henrique, 39. Joaquín, 59. Canales - 45.+2 Despodov, 74. Rick.

1. Betis Sevilla 2 2 0 0 5:2 6
2. AS Řím 2 1 0 1 4:2 3
3. Ludogorec Razgrad 2 1 0 1 4:4 3
4. Helsinky 2 0 0 2 0:5 0

Skupina D:

Saint-Gilloise - Malmö 3:2 (1:1)

Branky: 17. Burgess, 69. Teuma, 71. Boniface - 6. Ceesay, 57. Thelin.

Skupina E:

San Sebastian - Omonia Nikósie 2:1 (1:0)

Branky: 30. Guevara, 80. Sörloth - 72. Bruno.

Šeriff Tiraspol - Manchester United 0:2 (0:2)

Midtjylland - Lazio Řím 5:1 (2:0)

Branky: 26. Paulinho, 30. Kaba, 52. Evander z pen., 67. Isaksen, 72. Sviatchenko - 57. Milinkovič-Savič.

Feyenoord Rotterdam - Sturm Štýrský Hradec 6:0 (4:0)

Branky: 9. a 41. Džahánbachš, 31. Hancko, 34. Danilo, 66. Giménez, 78. Idrissi.

1. Feyenoord Rotterdam 2 1 0 1 8:4 3
2. Midtjylland 2 1 0 1 5:2 3
3. Lazio Řím 2 1 0 1 5:7 3
4. Štýrský Hradec 2 1 0 1 1:6 3

Skupina G:

Karabach - Nantes 3:0 (0:0)

Branky: 60. Owusu, 65. Zoubir, 72. Jankovič.

Olympiakos Pireus - Freiburg 0:3 (0:2)

Branky: 25. a 53. Gregoritsch, 5. Höfler.

Branka: 80. Vecsei.

Trabzonspor - Crvena zvezda Bělehrad 2:1 (1:0)

Branky: 16. Hamšík, 68. Trézéguet - 89. Nikolič. ČK: 63. Kangwa (Crvena zvezda).

1. Ferencváros Budapešť 2 2 0 0 4:2 6
2. Trabzonspor 2 1 0 1 4:4 3
3. Monako 2 1 0 1 1:1 3
4. Crvena zvezda Bělehrad 2 0 0 2 1:3 0