"God Save the Queen." Fanoušci West Hamu zpívali na počest královny, pak viděli výhru

Aktualizováno 8. 9. 2022 23:18
Fotbalový reprezentant Antonín Barák vstřelil první soutěžní gól za Fiorentinu, italský favorit ale na úvod skupiny A Evropské konferenční ligy doma překvapivě jen remizoval 1:1 s RFS Riga. Za lotyšský tým nastoupil další český hráč Petr Mareš. Fotbalisté West Hamu s Vladimírem Coufalem a bez zraněného Tomáše Součka doma porazili FCSB 3:1 po obratu ve druhém poločase.
Aktéři utkání West Ham - FCSB uctili památku britské královny Alžběty II.
Aktéři utkání West Ham - FCSB uctili památku britské královny Alžběty II. | Foto: Reuters

Barák ve Florencii skóroval v 56. minutě. Sedmadvacetiletý záložník se premiérové trefy za "Fialky" dočkal ve čtvrtém utkání po příchodu na hostování z Hellasu Verona.

Fotbalisté RFS vyrovnali čtvrt hodiny před koncem díky Iličovi, na jehož branku už Fiorentina neodpověděla.

Zápas rozhodovali čeští sudí v čele s hlavním arbitrem Pavlem Orlem.

West Ham odvrátil senzační porážku s rumunským FCSB a po obratu zvítězil 3:1. V domácí sestavě nechyběl krajní bek Vladimír Coufal, dalšího reprezentanta Tomáše Součka do zápasu nepustilo zranění.

Bukurešťskému mužstvu ve 34. minutě zajistil náskok Cordea, ale "Kladiváři" v poslední půlhodině skóre otočili. Střídající Bowen proměnil penaltu a další góly přidali Emerson a náhradník Antonio.

Fanoušci West Hamu v Londýně uctili památku britské královny Alžběty II., která dnes zemřela v 96 letech, hromadným zpěvem hymny God Save the Queen a bouřlivým aplausem. Přidali se k nim i příznivci FCSB, což domácí ocenili.

Vaclík prohru neodvrátil

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem prohráli v úvodním duelu skupinové fáze Evropské ligy 1:2 na hřišti Nantes.

Jako první Vaclíka pokořil ve 32. minutě střelou na zadní tyč Mostafa Mohamed, Olympiakos ale vyrovnal v druhé půli po vlastním gólu Moutoussamyho. Utkání přesto remízou neskončilo, ve třetí minutě nastavení si naskočil na centr Guessand a prudkou hlavičkou do protipohybu Vaclíka zařídil triumf francouzského celku.

AS Řím po dobrém vstupu do sezony zaváhal podruhé za sebou, po nedělním debaklu 0:4 v Udine tentokrát nestačil na bulharského šampiona, Razgradu podlehl 1:2. Na úvodní trefu Caulyho ze 72. minutě odpověděl v 86. minutě Šumorodov, vzápětí se ale přece jen postaral o překvapivý triumf domácích Nonato.

Do základní sestavy Manchesteru United se po čtyřech zápasech vrátil Cristiano Ronaldo, ani hvězdný Portugalec ale obranu San Sebastianu nepokořil. V 59. minutě naopak proměnil pokutový kop Méndez a "Rudí ďáblové" prohráli po čtyřech vítězstvích.

Arsenal poslal v Curychu do vedení po čtvrthodině devatenáctiletý Brazilec Marquinhos, jenž se stal prvním hráčem "Kanonýrů" po 41 letech, jenž skóroval v evropských pohárech při debutu za A-tým londýnského celku. Krátce před změnou stran srovnal z penalty Kryeziu, v 62. minutě ale rozhodl Nketiah.

Malmö doma podlehlo 0:2 Braze. Na domácí lavičce zůstal celé utkání obránce Matěj Chaluš stejně jako na druhé straně brankář Lukáš Horníček.

1. kolo skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:

Skupina A:

Fiorentina - RFS Riga 1:1 (0:0)

Branky: 56. Barák - 74. Ilič.

Hearts - Basaksehir 0:4 (0:1)

Branky: 26. Kaldirim, 67. Ndayishimiye, 75. vlastní Kingsley, 82. Özcan.

Skupina B:

West Ham United - FCSB 3:1 (0:1)

Branky: 69. Bowen z pen., 74. Emerson, 90. Antonio - 34. Cordea.

Anderlecht - Silkeborg 1:0 (0:0)

Branka: 81. Fábio Silva z pen.

Skupina C:

Villarreal - Lech Poznaň 4:3 (3:1)

Branky: 36. a 40. Álex Baena, 32. Chukwueze, 89. Coquelin - 47. z pen. a 62. Ishak, 2. Skóraš.

Austria Vídeň - Beer Ševa 0:0

Skupina D:

Slovácko - Partizan Bělehrad 3:3 (2:0).

Branky: 5. a 19. Kalabiška, 83. Kozák - 47. a 53. Diabaté, 61. Gomes.

Basilej - Pjunik Jerevan 3:1 (1:1)

Branky: 54. a 76. Burger, 23. Males z pen. - 27. Dašjan.

1. kolo skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

FC Curych - Arsenal 1:2 (1:1)

Branky: 44. Kryeziu z pen. - 17. Marquinhos, 62. Nketiah.

PSV Eindhoven - Bodö/Glimt 1:1 (0:1)

Branky: 63. Gakpo - 44. Gronbaek.

Skupina B:

Fenerbahce - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branky: 35. Henrique, 90.+2 Batshuayi - 64. Cygankov.

AEK Larnaka - Rennes 1:2 (1:1)

Branky: 33. Oier - 29. Theate, 90.+4 Assignon.

Skupina C:

HJK Helsinky - Betis Sevilla 0:2 (0:1)

Branky: 45.+3 z pen. a 64. Willian José.

Ludogorec Razgrad - AS Řím 2:1 (0:0)

Branky: 72. Cauly, 88. Nonato - 86. Šomurodov.

Skupina D:

Union Berlín - Saint-Gilloise 0:1 (0:1)

Branka: 39. Lynen. ČK: 90.+6 Michel (Union).

Malmö - Braga 0:2 (0:1)

Branky: 30. Rodrigues, 70. Horta z pen.

Skupina E:

Omonia Nikósie - Šeriff Tiraspol 0:3 (0:1)

Branky: 2. Akanbi, 54. Atiemwen z pen., 76. Diop.

Manchester United - San Sebastian 0:1 (0:0)

Branka: 58. Méndez z pen.

Skupina F:

Lazio Řím - Feyenoord Rotterdam 4:2 (3:0)

Branky: 28. a 63. Vecino, 4. Luis Alberto, 15. Felipe Anderson - 69. z pen. a 88. Giménez.

Sturm Štýrský Hradec - Midtjylland 1:0 (1:0)

Branka: 8. Emegha. ČK: 73. Hierländer (Sturm).

Skupina G:

Freiburg - Karabach 2:1 (2:1)

Branky: 7. Grifo z pen., 15. Doan - 39. Vešovič.

Nantes - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)

Branky: 32. Mostafa Mohamed, 90.+3 Guessand - 50. vlastní Moutoussamy.

Skupina H:

Crvena zvezda Bělehrad - Monako 0:1 (0:0)

Branka: 74. Embolo z pen.

Ferencváros Budapešť - Trabzonspor 3:2 (3:1)

Branky: 5. a 44. z pen. Nguen, 29. Traoré - 40. Gómez, 71. Bozok. ČK: 15. Čivič (Ferencváros).