Evropa lepší než Amerika. MS klubů vyhrálo AC Milán

16. 12. 2007 15:21
Finále MS klubů: AC Milán - Boca Juniors 4:2 (1:1)
V roce 2007 se z trofeje radovali hráči AC Milán, zvítězí i letos evropský šampión? | Foto: Reuters

Jokohama - Nelepším fotbalovým klubem světa pro letošní rok je oficiálně AC Milán.

Italové ve finále mistrovství světa klubů porazili argentinský celek Boca Juniors 4:2.

Milánský tým, vítěz posledního ročníku Ligy mistrů, nastoupil do rozhodujícího duelu v japonské Jokohamě bez českého záložníka Marka Jankulovského v sestavě.

Hlavním strůjcem úspěchu milánského AC byl Filippo Inzaghi, když dal dvě ze čtyř branek svého týmu. Nejprve v 21. minutě otevíral skóre, a v sedmdesáté ho také z pohledu Italů uzavřel.

Další klíčovou postavou zápasu byl Brazilec Kaká, po jehož akcích se právě Inzaghimu podařilo skórovat. Brazilec navíc sám přidal ještě jeden gól.

Argentinci dokázali krátce po prvním gólu Inzaghiho vyrovnat, nezvládli však vstup do druhého poločasu, kdy během dvaceti minut inkasovali tři branky a v samotném závěru zápasu už skóre pouze korigovali.

AC Milán se stal prvním evropským klubem, který vyhrál světový šampionát klubů, nástupce Kontinentálního poháru. Klubová pokladna si díky triumfu přilepšila o pět milionů dolarů.

Výsledek:
AC Milán - Boca Juniors 4:2 (1:1)

Branky: 21. a 70. Inzaghi, 50. Nesta, 61. Kaká - 23. Palacio, 85. vlastní Ambrosini.