Zahodili jsme velkou šanci, ale tým má budoucnost, řekl Deschamps

11. 7. 2016 8:45
Francouzského trenéra a bývalého kapitána národního týmu Didiera Deschampse mrzí, že jeho tým zahodil obrovskou šanci vyhrát mistrovství Evropy. Zároveň ale věří, že současný francouzský tým může dokázat velké věci.
Didier Deschamps během nastaveného času včerejšího finálového zápasu.
Didier Deschamps během nastaveného času včerejšího finálového zápasu. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Francie podle trenéra Didiera Deschampse zahodili obrovskou šanci vyhrát mistrovství Evropy. Sedmačtyřicetiletý kouč však po nedělní porážce 0:1 po prodloužení s Portugalskem v Paříži věří, že jeho tým má velkou budoucnost.

"Tohle není konec. Musíme se na to dívat pozitivně, i když je to hodně těžké," řekl Deschamps. "Do finále jsme postoupili s mladým týmem, který čekají lepší časy, protože má velkou budoucnost. Sice jsme se nedočkali vytoužené odměny, ale na to, co jsme dokázali, jsem pyšný," dodal.

Pro Francii nemohlo finále začít lépe, protože od začátku byla aktivnější a dostávala se i do šancí. V 25. minutě navíc musel kvůli zranění střídat kapitán a největší hvězda soupeře Cristiano Ronaldo. Domácí ale výhodu využít nedokázali a o vítězství Portugalska rozhodl v prodloužení Éder.

"Nesmíme teď kvůli tomu zahodit všechno, co se povedlo. Ale promarnili jsme obrovskou šanci vyhrát mistrovství Evropy. Ne jedinou, ale velkou," uvedl Deschamps, který mohl v případě triumfu navázat na hráčské úspěchy: s reprezentací vyhrál jako kapitán v roce 1998 světový šampionát a o dva roky později i Euro.

Francie byla blízko gólu ve druhé minutě nastavení, ale střídající André-Pierre Gignac trefil tyč. Domácím nepomohl ani útočník Antoine Griezmann, který se s šesti góly stal nejlepším střelcem turnaje. "Rozhodly detaily. Měli jsme šance, stejně jako soupeř, ale on je bohužel dokázal proměnit," řekl francouzský trenér.