Vyhrajme pro Ronalda! Hecoval tým stoper Pepe, Ronaldo prosil boha od finále 2004 o další šanci

Sport Sport
11. 7. 2016 7:36
Střední obránce a spoluhráč Cristiana Ronalda z Realu Madrid Pepe se během finálového zápasu po zranění Ronalda snažil namotivovat své spoluhráče. Ronaldo zase věřil, že po prohraném finále z roku 2004 dostane ještě jednu šanci zabojovat o reprezentační trofej.
Duo z Realu Madrid slaví svou první reprezentační trofej
Duo z Realu Madrid slaví svou první reprezentační trofej | Foto: Reuters

Paříž - Portugalský obránce a spoluhráč Cristiana Ronalda z Realu Madrid Pepe dokázal využít zranění kapitána Ronalda ze začátku finálového utkání mistrovství Evropy proti Francii, které ovládli gólem střídajícího Édera.

"Když nám Cristiano ještě na trávníku řekl, že nemůže pokračovat. Snažil jsem se spoluhráče namotivovat, abychom o to více za něj bojovali a vyhráli pro něj," popsal okamžiky na trávníku  Pepe.

Portugalci zvládli 95 minut bez Ronalda a úspěšně

Ronalda zranil na začátku utkání francouzský křídelník Dmitri Payet, který portugalskou hvězdu dohrál poblíž středové čáry. Payet při zákroku zasáhl Ronaldovo koleno, na kterém v tu chvíli portugalský kapitán stál a výsledkem nevybíravého zákroku byly první Ronaldovy slzy večera a střídání ve 25. minutě.

"Byly to těžké chvíle, přišli jsme o našeho klíčového hráče. Celý národ vkládal do něj své naděje. Všichni víme, že Cristiano může skórovat každou chvíli. Jenže my jsme se nevzdali, na hřišti jsme nechali všechno a vyhráli pro náš národ," křepčil po zápase Pepe.

Na slavnostní ceremoniál si Ronaldo vyzvedl svou kapitánskou pásku od zástupce Naniho, dokulhal si pro medaili a od Henriho Delaunayho přebral trofej pro mistry Evropy. "Jsem nejvíce šťastný, čekal jsem na tento okamžik dlouhou dobu. Konkrétně od prohraného finále z roku 2004 a prosil boha o další šanci, která teď přišla," řekl emotivně Ronaldo po zápase.


"Dnes to bylo pro mě na začátku, poté co jsem se zranil, velmi nešťastné, ale zároveň jsem věřil, že mí spoluhráči jsou dostatečně silní. Je to jeden z nejšťastnějších okamžiků mého života," neskrýval čirou radost dojatý Ronaldo.

Ronaldo, kterému v životopise dosud chyběla trofej na reprezentační úrovni, si vždy přál uspět s Portugalskem. "Jsem rád, že se to konečně povedlo. Je to úžasné a nikdy na to nezapomenu," uzavřel svou řeč Ronaldo.

 

Právě se děje

Další zprávy