Vrba: Můj odchod od reprezentace? Nevidím důvod, mám tu platnou smlouvu a jinou jsem nepodepsal

ČTK ČTK
22. 6. 2016 0:38
Trenér Pavel Vrba po vyřazení národního týmu z evropského fotbalového šampionátu na pozápasové tiskové konferenci prohlásil, že nemíní od reprezentace odcházet tak, jak se už před turnajem v médiích spekulovalo.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Reuters

Lens (Francie) - Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba po prohře 0:2 s Tureckem a vyřazení z mistrovství Evropy už v základní skupině uvedl, že nevidí důvod, proč u mužstva končit. U národního týmu má platnou smlouvu až do konce roku 2017 s následnou dvouletou opcí.

"Všechny tři zápasy ukázaly, že fotbal se hraje jinak než u nás v Čechách. Tempo a kvalita hráčů na této úrovni jsou neuvěřitelné. Španělé a Chorvati byli fotbalově lepší než my, my momentálně nemáme individuality jako Modrič nebo Iniesta," upozornil Vrba.

"Myslím, že pro nás to ME bylo obrovské ponaučení. Pro spoustu hráčů, kteří budou pokračovat v reprezentaci, je to obrovská škola a doufám, že toho využijí v dalších kvalifikačních cyklech. Určitě z toho budeme hodně čerpat a věřím, že v kvalifikaci o MS, která nás čeká brzy, použijeme určité věci, které se nám tady nedařily," dodal Vrba.

Zápas s Tureckem považoval za vyrovnaný. "Moc dobře jsme věděli, že v tomhle zápase bude rozhodovat, kdo dá první gól. Nepohlídali jsme si bohužel jednoduchou situaci. Měli jsme míč po kontrolou, špatně jsme rozehráli a soupeř nás z brejku potrestal," podotkl Vrba.

"V prvním poločase nebyla naše hra špatná, dostali jsme do tři čtyř situací, které byly stejné jako od Turků. Bohužel jsme soupeře nepotrestali. Ve druhém poločase jsme udělali to, co se nám podařilo s Chorvatskem, dali jsme tam dva hrotové útočníky, ale bohužel jsme ztratili střed pole a soupeř dal druhý gól," dodal kouč.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Extraligovou Spartu posílil švédský útočník Thorell

Novou posilou hokejistů extraligové Sparty se stal švédský útočník Erik Thorell. Devětadvacetiletý křídelník má zkušenosti ze švédské i finské nejvyšší soutěže, poslední dvě sezony byl ale spoluhráčem kapitána českého týmu na letošním mistrovství světa Jana Kováře ve švýcarském Zugu. O jeho příchodu informovala Sparta na webu.

Další zprávy