VIDEO Fantastičtí irští fanoušci. UEFA jim dá cenu

ČTK ČTK
30. 6. 2012 17:27
Fotbalová unie je chce ocenit za to, že navzdory třem porážkám s celkovým skóre 1:9 neúnavně fandili a zpívali po celé Euro.
Při pozvbuzování irských fanoušků na Euru běhal mráz po zádech | Video: youtube.com

Kyjev - Fanoušci Irska dostanou za povzbuzování svých fotbalistů na evropském šampionátu speciální cenu od UEFA. Fotbalová unie je chce ocenit za to, že navzdory třem porážkám s celkovým skóre 1:9 neúnavně fandili a zpívali a okouzlili tak nejen zástupce UEFA.

Předseda UEFA Michel Platini dnes prohlásil, že do Irska brzy odcestuje, aby "ocenil absolutně fantastické fanoušky". Cena ponese jméno jednoho z příznivců Jamese Nolana, který během turnaje v Bydhošti zemřel.

Veselé masy diváků v zeleném udělaly dojem i na generálního sekretáře Gianniho Infantina. "Každý byl unešený fanoušky, kteří přijeli do Polska. Jejich výkony na tribunách hodně zmírnily výsledky irského týmu," řekl Infantino.

Irští fotbalisté ve skupině C narazili na pozdější finalisty Španělsko a Itálii. Přestože s oběma favority stejně jako s Chorvatskem prohrávali vždy už v průběhu první půle, jejich fanoušci pokaždé povzbuzovali až do konce zápasu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Studená fronta přinesla do Česka intenzivní sněžení, objevily se i zimní bouřky

Českem přechází studená fronta, kterou dopoledne provázelo místy intenzivní sněžení a prudký vítr. Ojediněle se objevily i zimní bouřky, informovali dnes na facebooku pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu. Už dříve varovali, že sněžení v kombinaci se silným větrem může hlavně v místech nad 500 metrů nad mořem vytvářet nebezpečné sněhové jazyky, na horách závěje, a to až do pátečního večera.

"V souladu s předpovědí přechází naše území podružná studená fronta v podobě výrazného pásu intenzivního sněžení, kdy se na této linii ojediněle vyskytují zimní bouřky," uvedli meteorologové a přidali několik fotografií z webových kamer. Další snímky zachycující dopolední sněhovou vánici lidé sdíleli na sociálních sítích.

Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní, každou zimu jich bývá několik. "Nečekejte ale klasické letní blýskavice - zimní bouřky jsou o mnoho decentnější," upozornili meteorologové.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Z osobností světové politiky důvěřují Češi nejvíce slovenské prezidentce Čaputové, naopak nejvyšší nedůvěru má ruský prezident Putin, uvedl výzkum

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Česká filharmonie kvůli nakaženým hráčům ruší koncerty s Shekuem Kannehem-Masonem

Kvůli koronaviru ruší Česká filharmonie tři koncerty plánované na 20. až 22. ledna v pražském Rudolfinu. Britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason měl pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrát Koncert pro violoncello a orchestr e moll Edwarda Elgara. Peníze za vstupné orchestr vrátí v plné výši. "Držitelé vstupenek budou kontaktováni zákaznickým servisem, popřípadě se na něj mohou sami obrátit," říká mluvčí orchestru Luděk Březina.

Na začátku týdne se u filharmonika, který se připravoval na pondělní koncert Komorního orchestru České filharmonie, objevilo potvrzení nemoci covid-19. To si vynutilo změnu programu. Ve středu přibyl další případ a orchestr se z preventivních důvodů rozhodl vystoupení zrušit. Ve středu přibylo v Česku 25 989 nově potvrzených případů koronaviru, zhruba o 2500 méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní za celou dobu epidemie.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy