Sobotka chtěl motivovat český tým. Ale spletl si roky i soupeře

Michal Šenk Michal Šenk
13. 6. 2016 12:42
Podívejte se na videu na úryvek motivačního projevu, který před českými fotbalisty v Toulouse v neděli přednesl český premiér Bohuslav Sobotka. České fotbalisty dnes odpoledne čeká duel se Španělskem (15:00) a právě se Španěly měli podle Sobotky Čechoslováci před padesáti lety slavně zvítězit na Euru 1976. S tímto soupeřem ale Češi na mistrovství Evropy tehdy vůbec nehráli a samotný šampionát se konal před čtyřiceti, nikoliv padesáti lety.
Premiér Bohuslav Sobotka podpořil v Českém domě v Toulouse národní tým před zápasem se Španěly. | Video: Michal Šenk, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 2 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy