VIDEO Nešlo mu bago, nastavil pozadí aneb Švédové se baví

Sport Sport
14. 6. 2012 21:20
Každý, kdo někdy hrál fotbal, zažil různé hry i tresty za prohry. Co ale vymysleli švédští fotbalisté během tréninku před druhým vystoupením na Euro proti Anglii rozhodně stojí za to.
Švédští fotbalisté mají na Euru očividně dobrou náladu, přestože v prvním duelu padli s domácí Ukrajinou. | Video: Aktuálně.cz

Kyjev - Každý, kdo někdy hrál fotbal, zažil různé hry i tresty za prohry. Co ale vymysleli švédští fotbalisté během tréninku před druhým vystoupením na Euro proti Anglii rozhodně stojí za to.

Náhradní brankář Johan Wiland pokazil několikrát kolečko, kdy se snaží hráči udržet míč co nejdéle ve vzduchu a tak musel pykat. Jak? Spoluhráči jej postavili čelem před zeď, gólman dánské Kodaně musel stáhnout trenky a vyšpulit pozadí, do kterého se jej snažili spoluhráči střelou z nějakých 15 metrů trefit.

Nutno podotknout, že se nikomu z týmu nepovedlo. Asi holt nezapomněli na to, že proti nim stojí brankář (i když v netradiční pozici) a snažili se místo jeho pozadí vstřelit branku...

 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

před 1 hodinou

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy