VIDEO Fotbalistům zpestřilo trénink házenkářské ragby

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 6. 2012 21:10
VIDEO Pasáž z úvodu tréninku českých fotbalistů na Euru v předvečer zápasu s Řeckem
Pondělní trénink před zápasem s Řeckem byl opravdu pestrý | Video: Tomáš Kubánek

Vratislav (od zvláštního zpravodaje z Eura) - Zdá se, že čeští fotbalisté už nepříznivé následky úvodní porážky na Euru od Ruska vyhnali ze svých hlav a už se nemohou dočkat druhého střetnutí s Řeckem.

"Myslím, že psychický stav je velmi dobrý. Máme šanci napravit všechno, co jsme v tom prvním zápase zpackali, a chceme ji využít," prohlásil na tiskové konferenci před pondělním tréninkem kapitán mužstva Tomáš Rosický.

A pohled na hřiště vratislavského stadionu jeho slova potvrzoval. Hráči se tréninkem bavili, trenéři je mj. nechali hrát házenou kombinovanou s ragbym. Každý gól se radostně užíval.

Rosický chce, aby si tým podobně užíval také zítřejší zápas a totéž by rád viděl u fanoušků, kteří v závěru utkání s Ruskem dávali hodně hlasitě najevo svou nespokojenost. "Moc bych si přál, aby nás fanoušci povzbuzovali po celý zápas a doufám, že to tak proti Řecku bude," věří klíčový záložník.

Na další pasáž z pondělního tréninku se podívejte ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy