VIDEO Fotbalistům zpestřilo trénink házenkářské ragby

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 6. 2012 21:10
VIDEO Pasáž z úvodu tréninku českých fotbalistů na Euru v předvečer zápasu s Řeckem
Pondělní trénink před zápasem s Řeckem byl opravdu pestrý | Video: Tomáš Kubánek

Vratislav (od zvláštního zpravodaje z Eura) - Zdá se, že čeští fotbalisté už nepříznivé následky úvodní porážky na Euru od Ruska vyhnali ze svých hlav a už se nemohou dočkat druhého střetnutí s Řeckem.

"Myslím, že psychický stav je velmi dobrý. Máme šanci napravit všechno, co jsme v tom prvním zápase zpackali, a chceme ji využít," prohlásil na tiskové konferenci před pondělním tréninkem kapitán mužstva Tomáš Rosický.

A pohled na hřiště vratislavského stadionu jeho slova potvrzoval. Hráči se tréninkem bavili, trenéři je mj. nechali hrát házenou kombinovanou s ragbym. Každý gól se radostně užíval.

Rosický chce, aby si tým podobně užíval také zítřejší zápas a totéž by rád viděl u fanoušků, kteří v závěru utkání s Ruskem dávali hodně hlasitě najevo svou nespokojenost. "Moc bych si přál, aby nás fanoušci povzbuzovali po celý zápas a doufám, že to tak proti Řecku bude," věří klíčový záložník.

Na další pasáž z pondělního tréninku se podívejte ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy