Griezmann nasázel už šest branek, více gólů na jednom šampionátu dal jen Platini

ČTK ČTK
8. 7. 2016 7:40
Francouzský hrdina vyřazovací části letošního evropského šampionátu Antoine Griezmann vstřelil na Euru už 6 branek. Více branek na jediném Euru dal jen Michel Platini.
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann | Foto: Reuters

Paříž - Víc gólů na jednom mistrovství Evropy dal pouze Michel Platini, útočník Antoine Griezmann se však se slavným krajanem srovnávat nechce. Těžko se mu však ubrání, protože fanoušci věří, že nejlepší střelec probíhajícího šampionátu dotáhne Francii k vytouženému titulu.

Griezmann ve čtvrtek v Marseille zařídil dvěma góly proti Německu postup domácí reprezentace do nedělního finále proti Portugalsku a na turnaji už dal šest branek. Lepší výkon předvedl pouze Platini, který na Euru v roce 1984 dal gólů devět a výrazně tak přispěl k zisku titulu.

"Nějaké góly jsem sice dal, ale na Platiniho nemám," citovala Griezmanna agentura AP. "Doufám, že se k němu ještě přiblížím, ale mnohem důležitější je vyhrát finále," dodal útočník Atlética Madrid, který proti Německu otevřel skóre z penalty a po přestávce využil nezvyklé chyby brankáře Manuela Neuera.

Když si v nastavení prvního poločasu stavěl míč k pokutovému kopu, tak si Griezmann vzpomněl na neproměněnou penaltu z květnového finále Ligy mistrů, které Atlético prohrálo s Realem Madrid. "Proto jsem nebyl nejjistější, ale věděl jsem, že se toho zbavím, jen když zase půjdu kopat jinou důležitou penaltu," prohlásil.

"Naštěstí to tentokrát dopadlo dobře. A u druhého gólu jsem si počkal na chybu brankáře, který mi vyboxoval míč přímo na nohu," přidal Griezmann. "Z postupu máme obrovskou radost, ale musíme zůstat na zemi. Pořád nás čeká ještě jeden zápas," dodal.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Kabátek zůstane ve své funkci. Správní rada nepovažuje jeho přednostní očkování za porušení právních předpisů

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy