Ukrajinský kanonýr Ševčenko končí v národním mužstvu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
20. 6. 2012 11:20
Za ukrajinskou reprezentaci odehrál 111 střetnutí, v nichž vstřelil rekordních 48 gólů.
Kvůli zranění kolene se Andrej Ševčenko dostal v zápase s Anglií na hřiště až na posledních dvacet minut | Foto: Reuters

Praha - Ukrajinský kanonýr Andrej Ševčenko dostál svým prohlášením o plánovaném konci kariéry. Poté, co národní tým pořadatelské země podlehl Anglii 0:1 vypadnul z Eura už po základní skupině, své rozhodnutí potvrdil.

"Byl to můj poslední oficiální zápas za Ukrajinu. V blízké budoucnosti zorganizuji přátelský zápas, abych se rozloučil s fanoušky," řekl pětatřicetiletý útočník, který v reprezentačním dresu odehrál 111 střetnutí, v nichž vstřelil rekordních 48 gólů.

"Co mám teď v plánu? Prostě chci jít domů, obejmout se s dětmi a políbit manželku," dodal útočník Dynama Kyjev.

Na klubové úrovni však Ševčenko končit nehodlá, přestože mu v ukrajinském velkoklubu v létě vyprší smlouva. Bývalý střelec Chelsea či AC Milán a držitel Zlatého míče z roku 2004 by si rád zahrál v zámořské MLS.

V národním týmu skončil i Andrej Voronin

V reprezentaci skončil po utkání s Anglií také další ofenzivní hráč Andrej Voronin. Dvaatřicetiletý fotbalista se chce soustředit na kariéru v klubu, tedy v Dynamu Moskva, kde je kapitánem.

"Rozhodl jsem se tak už dřív. Nejsem tak mladý, abych pokračoval v obou rolích," uvedl Voronin.