reklama
 
 

Ouha. Němci přišli o svou nejlepší fanynku

28. 6. 2012
Druhé semifinále fotbalového Eura může nabídnout mnohem záživnější podívanou než první

Berlín, VaršavaDruhé semifinále fotbalového Eura může nabídnout mnohem záživnější podívanou, než trochu bezkrevný souboj Portugalsko – Španělsko, okořeněný pouze penaltovým rozstřelem na konci. Tak praví většina expertních předpovědí před zápasem Německo - Itálie.

Němci i Italové převádějí dosud na turnaji fotbal, na který se dá opravdu s potěšením koukat. Jenže večer přijde předpokládaný favorit zápasu – Němci – o svou nejvěrnější fanynku, spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou. Těžko říct, zda bude moci politička znovu emotivně prožívat utkání svých „zlatých kluků“, jak je nazvala, protože na summitu Evropské unie bude přece jen jiná atmosféra než v hledišti stadionu ve Varšavě.

Fotbalový SMS servis

Plánuje se, že Merkelová bude dostávat hlášení o stavu zápasu prostřednictvím SMS.

Že za to Merkelová umí vzít, pokud je v hledišti, dokládá snímek poskládaný redakcí německého listu Die Welt.

Tentýž list dokonce ve svém dnešním vydání sestavil seznam 11 důvodů, proč je teď, v dobách ekonomické krize, fotbal tak důležitý. Přesněji: 11 důvodů, proč Merkelová raději tráví čas díváním se na svěřence Joachima Löwa než s politiky krachující eurozóny. Němci - zvlášť Merkelová - by o tom něco měli vědět, protože většinu z řešení, na kterých se eurozóna shodne, platí ze své kapsy.

autor: Sport | 28. 6. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama