reklama
 
 

Střípky z Eura: Podle Silvy je Iniesta lepší než Messi

27. 6. 2012
Na fotbalovém Euru zbývají odehrát tři zápasy. Přečtěte si, čím šampionát žije před semifinálovým kláním.

Doněck - Už jen tři zápasy uvidí fotbaloví diváci na evropském šampionátu. Ve hře zůstaly jen čtyři týmy. Španělsko, Portugalsko, Německo a Itálie. Kdo se nakonec bude radovat? Přečtěte si čerstvé zprávy z dějiště Eura.

David Silva: Iniesta je lepší než Messi a Ronaldo 

Španělský fotbalista David Silva si myslí, že jeho spoluhráč z národního týmu Andrés Iniesta je lepší než opěvovaná dvojice Lionel Messi - Cristiano Ronaldo.

"Iniesta dokáže na hřišti ještě větší věci. Je to kouzelník s míčem, skvělý člověk a osobnost týmu. Sice neznám Ronalda ani Messiho osobně, ale vím, že Andrés má velký charakter a je to klíčový hráč," ocenil barcelonského hráče ofenzivní záložník Manchesteru City.

Před zápasem s Portugalskem, v jehož středu září Ronaldo, svému celku věří. "Víme, že to bude těžké, ale zůstáváme optimististy. Strach by měli mít Portugalci, protože budou hrát proti šampionům," uvedl.

Meireles: Chelsea nás inspiruje, vezmeme si příklad

Triumfem fotbalistů Chelsea v Lize mistrů by se měl podle záložníka Raula Meirelese inspirovat tým portugalských fotbalistů před dnešním semifinále proti Španělsku. Meireles věří, že Portugalsko překvapí, jako se to povedlo jeho klubu proti Barceloně. Chelsea byla v semifinále LM také považována za outsidera a nakonec šla dál na úkor obhájce titulu.

"Když jsme s Chelsea stáli proti Barceloně, nikdo nám nevěřil. Stejně jako před finále s Bayernem Mnichov, které se hrálo na jeho hřišti. I teď každý čeká, že Španělsko vyhraje. Z nás to ale sejme veškerý tlak, umožní nám to hrát bez přehnaných očekávání," citoval Meirelese deník The Sun.

"Portugalsko se z toho může poučit. Vůbec nezáleží na tom, jak moc jste před zápasem odepsaní. Je čas, abychom dokázali, že máme na velký úspěch."

Meireles upozornil také na to, že Portugalsko nevsadí na ryze defenzivní taktiku, která přinesla úspěch Chelsea v LM. "Taková věc je nám cizí, stálo by nás to zápas. Naopak se budeme snažit je hned napadat, aby neměli tak časté držení míče," plánoval Meireles.

Ronalda připravily tyče o střelecký rekord

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo zatím na mistrovství Evropy vedle tří gólů trefil také čtyřikrát brankovou konstrukci, což je více než součet jednotlivých smolných pokusů ostatních týmů. Kdyby měl kanonýr Realu Madrid více štěstí při zakončení, byl by už nyní nejlepším střelcem v historii evropských šampionátů.

Ronaldo se trefil na třech posledních Eurech dohromady šestkrát a v historické tabulce kanonýrů mu patří třetí místo. V případě dalších čtyř branek by v čele žebříčku o gól překonal Michela Platiniho z Francie.

Sedmadvacetiletý útočník trefil dvě tyčky v posledním utkání skupiny s Nizozemskem (2:1), ve kterém dvakrát skóroval. Jeho dvě rány zastavila také branková konstrukce ve čtvrtfinále s Českou Republikou, kdy Ronaldo rozhodl o výhře 1:0.

Tyč na šampionátu trefili také jeho spoluhráči Nani a Pepe, takže Portugalsko přišlo touto cestou o šest branek. Šest nastřelených tyčí je nový rekord ME.

ME ve fotbale 2012 - druhý semifinálový zápas Německo - Itálie online.

 

autoři: Sport, ČTK | 27. 6. 2012

Související

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama