Straka věří, že Euro vyhraje Francie. A černí koně? Belgie či Polsko

Sport Sport
10. 6. 2016 5:51
František Straka sice jako hlavního favorita dnes startujícího mistrovství Evropy ve fotbale vidí Francii, nicméně černým koněm turnaje by podle něj mohlo být Polsko. "Já je viděl několikrát hrát v přípravných zápasech a hráli výborně," říká "Franz" v rozhovoru pro Aktuálně.TV
Trenér František Straka považuje za největší favority fotbalového Eura domácí Francii. Ve studiu Aktuálně.TV upozornil na týmy, které mohou překvapit. | Video: Blahoslav Baťa, Zdeněk Bašus

Praha - Podle fotbalového trenéra Františka Straky je největším favoritem pro vítězství na evropském šampionátu domácí reprezentace Francie. Bývalý lodivod Sparty, Slavie či Plzně to přiznal ve videorozboru Aktuálně.TV.

"Je to výborný kompaktní a věkově vyvážený tým," uvedl důvod, proč jsou Francouzi podle něho jasnými aspiranty na celkový triumf.

Neopomněl ale ani Belgii, která v mnoha ohledech svou nenápadností připomíná českou reprezentaci, nebo Polsko, které zase hraje pohledný ofenzivní fotbal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy