Straka o Rosickém: Je to dirigent, kterého potřebujeme, ale vydrží se zdravím?

Sport Sport
11. 6. 2016 6:00
Fotbalový trenér František Straka vidí Tomáše Rosického jako klíčovou postavu české fotbalové reprezentace pro letošní Euro ve Francii. Hlavní otázkou ovšem zůstává, zda dokáže vydržet větší fyzickou zátěž a zůstane během turnaje zdravý.
Trenér František Straka obdivuje charakter a fotbalové myšlení Tomáše Rosického. Ve studiu Aktuálně.TV vyjádřil obavy nad krátkým odpočinkem. | Video: Blahoslav Baťa, Zdeněk Bašus

Praha - Charakterově i fotbalově obrovská persona. Tak nějak vidí fotbalový trenér František Straka Tomáše Rosického, který je nyní klíčovou postavou českého národního týmu na evropském šampionátu ve Francii.

"Největším otazníkem ale je, zda mu na turnaji vydrží zdraví, protože v generálce proti Jižní Koreji na něm byly vidět některé známky únavy," řekl ve studiu Aktuálně.TV Straka.

Sám si prý nevybavuje zápas, kdy by český reprezentační kapitán ve službách Arsenalu na hřišti vyloženě zklamal. V sestavě Pavla Vrby působí jako příkladný dirigent, který umí zápas strhnout svým výkonem. Proto je podle bývalého kouče Sparty i Slavie klíčové, aby Rosický zůstal na turnaji zdravý.

 

Právě se děje

před 22 minutami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Summit EU vyzval k propuštění Navalného

Summit EU odsoudil zacházení s ruským opozičníkem Navalným a požaduje jeho okamžité propuštění na svobodu, uvedl šéf Evropské rady Charles Michel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy