reklama
 
 

Stavba nového stadionu v Bruselu nabírá zpoždění. Přijde belgická metropole o EURO?

29. 4. 2017 11:25
Metropole Belgie se možná bude muset vzdát zápasů mistrovství Evropy v roce 2020. Projekt na stavbu nového stadionu nabírá zpoždění.

Brusel - Brusel by mohl přijít o zápasy fotbalového mistrovství Evropy v roce 2020. Belgický funkcionář Michel D'Hooghe, člen Rady FIFA, se obává, že se plánovaný nový stadion v metropoli nestihne postavit včas.

Město plánuje stavbu nového stadionu s kapacitou 60.000 diváků, ale projekt s názvem Eurostadium se kvůli politickým rozepřím značně zpozdil. "Museli by začít stavět velice brzo, aby to stihli. Mám o tom značné pochybnosti," řekl D'Hooghe v pátek agentuře AP.

Od záměru využívat nový stadion už ustoupil i slavný bruselský klub Anderlecht. Stadion krále Baudouina pro 50.000 diváků, na kterém se v belgickém hlavním městě hrály zápasy ME 2000, už současným požadavkům UEFA nevyhovuje.

Brusel je jedním z 13 pořadatelských měst příštího evropského šampionátu. Podle D'Hoogheho však jeho případné odstoupení nebude znamenat zásadní problém, neboť UEFA snadno najde náhradní dějiště.

autoři: Sport, ČTK | 29. 4. 2017 11:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama