Slovenská kletba trvá, zoufají si Maďaři. Hned po prvním duelu propadli malomyslnosti

Všichni na Horní zemi, provokovali Maďaři. Bitku na Slovensku ukončili těžkooděnci
Všichni na Horní zemi! I tak se burcovali maďarští fanoušci k výjezdu na utkání se Slovenskem. Používali k tomu národnostně provokativní název, který Slováci slyší neradi...
Na utkání dorazili do Trnavy fanoušci i z nejvzdálenějších koutů Maďarska.
Zápas na stadionu Antona Malatinského byl označen jako rizikový, ve městě byly v pohotovosti stovky policistů včetně antikonfliktních týmů.
Před utkáním sice maďarští fanoušci odpalovali pyrotechniku a házeli i kameny. Nejvážnější incident policisté zaznamenali na trnavském náměstí, kde slovenský příznivec provokoval soupeře a musela ho nakonec před nimi chránit policie.
Foto: Reuters
Rudolf Černík
22. 3. 2019 17:43
Odehráli v kvalifikaci o postup na fotbalové Euro 2020 teprve první zápas, ale i ten stačil, aby Maďaři propadli malomyslnosti. Čtvrteční prohra 0:2, navíc ve žhavém derby se Slovenskem, je těžce zasáhla.

"Slovenská kletba pokračuje," povzdechl si na svém webu maďarský deník 24.hu a připomněl nelichotivou statistiku. "Hráli jsme se Slováky popáté a zase z toho nebylo vítězství. Kvalifikace teprve začala a už ztrácíme. Chorvati mají Modriče a Velšané Balea, což je jiná liga. I z toho pohledu bylo střetnutí se Slováky pro Maďary nejdůležitější. Zápas roku ale nezvládli," doplnil deník.

Deník Pesti Srácok je ještě více skeptický. "Kvalifikační předehra na Slovensku přinesla zklamání. Nemá význam začít v cokoli věřit," vzdává se autor nadějí hned na počátku bojů o šampionát.

Slováci měli od začátku trnavského duelu převahu, nastřelili břevno a těsně před přestávkou je poslal do vedení Duda. Soupeř pak sice vyrovnal hru, ale gól dali znovu domácí. Pekaríkova trefa ještě neplatila kvůli ofsajdu, ale v 85. minutě zvýšil Rusnák.

Pavel Hapal vedl slovenský tým poprvé v kvalifikačním utkání a hned slavil plný bodový zisk. "Vítězství se nerodilo lehce," upozornil český kouč. "Důležité bylo, abychom se soupeři vyrovnali v agresivitě a osobních soubojích, což se nám až na pár výjimek podařilo," doplnil.

Do sestavy se nebál poslat 21letého Dávida Hancka a na stopera jen o rok staršího debutanta Denise Vavra. Nejpříjemněji ale Hapala překvapil 32letý Peter Pekarík, který laboroval se zraněním a v Hertě Berlín moc nehraje. "Je to velký profesionál. Na zápas se nachystal výborně, naběhal dokonce nejvíc kilometrů," vyzdvihl Hapal zkušeného hráče, jemuž naměřili dvanáct naběhaných kilometrů. "Měl jsem obavy, jestli takové rychlé tempo vydrží, ale zvládl to," chválil český kouč.

Italský stratég na maďarské lavičce Marco Rossi uznal, že protivník zvítězil zaslouženě. "S takovou hrou, jakou předváděli slovenští záložníci, museli vyhrát. Ve středu pole neprohráli snad jediný souboj. Až do inkasovaného gólu jsme ale hráli dobře, po něm už Slováci předváděli svůj fotbal, a navíc měli výborného brankáře," pokrčil rameny Rossi.

Na předzápasové tiskové konferenci se přitom tvářil velice sebevědomě a prohlásil, že zná přesně základní sestavu soupeře i způsob jeho hry. "Ale to se potvrdilo, Slováci nás ničím nepřekvapili," stál si za svým Rossi.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Registrační systém pro očkování proti covidu měl po půlnoci asi 50minutový výpadek. V tu dobu začala platit možnost registrace pro lidi nad 40 let.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

iRozhlas a Respekt: šéf vrbětického Imexu se v den výbuchu pohyboval poblíž hotelu, kde bydleli agenti ruské GRU

"Den před výbuchem ve Vrběticích se Petr Bernatík mladší, šéf firmy Imex Group, podle údajů ze svého mobilu pohyboval v blízkosti ostravského hotelu Corrado. Tam byli v té době ubytováni agenti ruské GRU Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin, kteří jsou podezřelí ze zapojení do exploze muničního skladu," píšou servery iRozhlas a Respekt. S odkazem na zdroje obeznámené s průběhem vyšetřování uvádí, že policisté Bernatíkův pohyb vypátrali pomocí dat z jeho mobilního telefonu. Právník šéfa Imexu trvá na tom, že tam "Bernatík ten den, ani nikdy jindy, nebyl a s Rusy se prý nikdy nesetkal". 

Zdroj: Domácí
Další zprávy