Slovákům nepřijely rodiny, národní tým pak padl. Je to hanba, láteřili Škrtel i Hamšík

Aleš Vávra Aleš Vávra
12. 6. 2016 11:05
Slovákům zkomplikoval přípravu problém s rodinami, které zřejmě kvůli chybě cestovní kanceláře nestihly odcestovat na zápas proti Walesu do francouzského Bordeaux.
Smutný Martin Škrtel po utkání s Walesem.
Smutný Martin Škrtel po utkání s Walesem. | Foto: Reuters

Bordeaux - Od rána se měli soustředit výhradně na veledůležitý zápas, na historickou premiéru fotbalistů Slovenska na evropských šampionátech. Místo toho ale řešili problémy svých manželek, přítelkyň a rodinných příslušníků, kteří se na utkání proti Walesu na Euru ve francouzském Bordeaux včas nedostali.

Vymlouvat se nechtěli, slovenští hráči se nicméně shodli, že koncentrace na samotný duel rozhodně nebyla ideální. Slováci s Walesem prohráli 1:2 a hned na začátku turnaje si zkomplikovali snahu o postup do vyřazovací části.

Jak informoval server sport24.sk, rodinní příslušníci zůstali viset na bratislavském letišti vinou cestovní kanceláře Futbaltour. "Je to hanba, takové věci by se neměli stávat. Je to život, stalo se. Během zápasu už jsme se soustředili na svůj výkon, ale ráno to nebylo ideální," řekl slovenským médiím kapitán Martin Škrtel, kterému do Francie neodletěli rodiče.

Hamšík: To se stává jen nám

"Stále jsme byli ve spojení s rodinami, nevěděli jsme, co bude a jestli odletí. Čekali na letišti od sedmi ráno do jedné odpoledne a nakonec jim řekli, že let zrušili," zlobil se řízný stoper.

Rozezlený byl i Marek Hamšík. Záložníkovi Neapole nepřiletěla manželka Martina se dvěma syny a také sestra Michaela s manželem fotbalistou Walterem Garganem a dvěma dětmi.

"Nikomu se takové věci nestávají, jen nám. Během zápasu už to šlo mimo hlavu, ale řešit v den zápasu od rána, jestli naše rodiny přijedou do Francie není ideální. Hráči by na takové věci neměli myslet. Snad se kompetentní lidé zamyslí," nechala se slyšet největší hvězda Slováků.

Martin Škrtel se snažil situaci dokonce aktivně řešit s majiteli cestovní kanceláře, ale nepochodil. "Jejich komunikace byla na nulové úrovni. Osobně jsem se snažil dovolat delegátům a majitelům cestovky, ale všichni měli vypnuté telefony. Když už jsem se dovolal jednomu ze šéfů, řekl mi, že on už je v Bordeaux a neví, co se děje. Slíbil, že zavolá, ale čekal jsem marně," vyprávěl obránce Liverpoolu.

Trenér Kozák: Vyhrál šťastnější tým

Nešťastný zápas s Walesem hodnotili Slováci poměrně klidně. Podle trenéra Jána Kozáka nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. "Druhý poločas jsme udělali dost proto, abychom byli úspěšnější. V závěru chtěli obě mužstva zvítězit, my jsme měli trochu smůlu," řekl kouč.

Slováci se teď hodlají soustředit na další dva duely skupiny proti Rusku a Anglii. Z prvního zápasu si chtějí odnést pozitiva.

"Až na nepříznivý výsledek to byl krásný zážitek, byla to velká škola pro mladé hráče. Na stadionu byla fantastická atmosféra. Je to pozitivum pro další vývoj slovenského fotbalu," řekl Kozák, který musel před kritikou hájit brankáře Matúše Kozáčika. Ten podle slovenského tisku neměl čisté svědomí při gólové střele Garetha Balea.

Kozáčik si sypal popel na hlavu

"Já můžu z lavičky těžko posoudit, zda se ten gól dal chytit. Byly situace, kdy nás Matúš podržel. Ten gól byla typická situace pro Balea. Je to superhráč a to je třeba respektovat," konstatoval slovenský lodivod.

Sám brankář Viktorie Plzeň měl prý přímé volné kopy hvězdného fotbalisty Realu Madrid nastudované. Ale to mu ani nepomohlo k lepší reakci.

"Vždy to kope tak, že to zaplave. Většinou do dává přes zeď, to jsme věděli. Bale ukázal, že je velký hráč. Udělal jsem malý pohyb do strany a jednoduše už jsem to nestihl. Samozřejmě mě to mrzí, protože si myslím, že jsme měli bodovat," podotkl Kozáčik.

 

Právě se děje

Další zprávy