Škodovo angažmá v Číně nejspíš padá, zato Latka obranu Slavie opouští

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 7. 2016 17:45
Jednání o přestupu fotbalového reprezentanta Milana Škody do Číny se patrně před uzavřením tamního transferního okna nepodaří zfinalizovat.
Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout
Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jednání o přestupu slávisty Milana Škody do čínské ligy se nakonec táhla tak dlouho, že se podle všeho nikam nedotáhnou.

"Milan Škoda je hráčem Slavie a předpokládám, že s týmem poletí i ke čtvrtečnímu utkání předkola Evropské ligy v Tallinnu," říká Jiří Vrba, mluvčí červenobílých.

Slavii naopak opustí dosavadní kapitán Martin Latka, klub se s ním domluvil na předčasném ukončení smlouvy. Hráč už se s týmem neúčastnil letní přípravy, nyní si může volně hledat angažmá.

Zpět ke Škodovi. Ten měl k zahraničnímu přestupu nakročeno už v zimě, odchod do tureckého Sivassporu mu ale šéfové Slavie, tehdy ještě ve složení Jiří Šimáně + Jaroslav Tvrdík, rozmluvili.

Jarní útok na poháry se nakonec vydařil, reprezentant Škoda si zahrál i na fotbalovém Euru a všechno směřovalo k tomu, že dostane slíbenou příležitost odejít ve 30 letech na lukrativní angažmá do čínské ligy.

Ve hře byly údajně dvě varianty, tedy hned dva čínské kluby. Jak to ale vypadá, k dohodě nejspíš nakonec nedojde ani s jedním z nich. Slavia, reprezentovaná při jednáních Jaroslavem Tvrdíkem, šponovala cenu tak dlouho, až nakonec připravené smlouvy podle všeho spadly pod stůl.

Budou se hledat jiné varianty

Zdroje se shodnou na tom, že rozčarování z nulového výsledku jednání je všeobecné. Zcela definitivně prý jednání ještě pohřbena nejsou, Tvrdík se vyskytuje v Číně a pokračuje v nich, ale letní přestupní okno do čínské ligy se zavírá už 15. července. A současný stav věcí nenasvědčuje tomu, že by ještě reálně mohlo dojít k obratu.

I když padne Čína, Škodova ambice odejít na zahraniční angažmá podle všeho nezmizí. A začnou se hledat jiné než čínské varianty.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Tipsarevič v posledním zápase kariéry odvrátil devět mečbolů

Srbský tenista Janko Tipsarevič bojoval ve čtvrtfinále ve Stockholmu o prodloužení kariéry přes tři hodiny a odvrátil devět mečbolů, nakonec ale Japonci Juičimu Sugitovi podlehl 2:6, 6:4 a 6:7. Pětatřicetiletý bělehradský rodák už dříve ohlásil, že turnaj ve švédské metropoli bude jeho posledním představením na ATP Tour.

"Kdybych si měl vybrat způsob, jak ukončit kariéru, bylo by to takhle - nechat na kurtu všechno. Tento okamžik si budu pamatovat do konce života," uvedl Tipsarevič po zápase, který oba tenisté končili v křečích.

Bývalý osmý hráč světového žebříčku odvrátil devět mečbolů v závěru třetího setu a vynutil si tie-break, v němž dokonce vedl 2:0. Sugita ale pěti body vývoj zkrácené hry otočil a vypracoval si desátý mečbol na 6:4, při němž Tipsarevič poslal bekhend za základní čáru.

Srbský tenista hrající v ochranných sportovních brýlích získal během kariéry čtyři tituly na ATP Tour a na dalších sedmi turnajích postoupil do finále. Dvakrát startoval na Turnaji mistrů a v roce 2010 byl členem vítězného srbského družstva v Davis Cupu.

Další zprávy