Škodovo angažmá v Číně nejspíš padá, zato Latka obranu Slavie opouští

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 7. 2016 17:45
Jednání o přestupu fotbalového reprezentanta Milana Škody do Číny se patrně před uzavřením tamního transferního okna nepodaří zfinalizovat.
Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout
Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jednání o přestupu slávisty Milana Škody do čínské ligy se nakonec táhla tak dlouho, že se podle všeho nikam nedotáhnou.

"Milan Škoda je hráčem Slavie a předpokládám, že s týmem poletí i ke čtvrtečnímu utkání předkola Evropské ligy v Tallinnu," říká Jiří Vrba, mluvčí červenobílých.

Slavii naopak opustí dosavadní kapitán Martin Latka, klub se s ním domluvil na předčasném ukončení smlouvy. Hráč už se s týmem neúčastnil letní přípravy, nyní si může volně hledat angažmá.

Zpět ke Škodovi. Ten měl k zahraničnímu přestupu nakročeno už v zimě, odchod do tureckého Sivassporu mu ale šéfové Slavie, tehdy ještě ve složení Jiří Šimáně + Jaroslav Tvrdík, rozmluvili.

Jarní útok na poháry se nakonec vydařil, reprezentant Škoda si zahrál i na fotbalovém Euru a všechno směřovalo k tomu, že dostane slíbenou příležitost odejít ve 30 letech na lukrativní angažmá do čínské ligy.

Ve hře byly údajně dvě varianty, tedy hned dva čínské kluby. Jak to ale vypadá, k dohodě nejspíš nakonec nedojde ani s jedním z nich. Slavia, reprezentovaná při jednáních Jaroslavem Tvrdíkem, šponovala cenu tak dlouho, až nakonec připravené smlouvy podle všeho spadly pod stůl.

Budou se hledat jiné varianty

Zdroje se shodnou na tom, že rozčarování z nulového výsledku jednání je všeobecné. Zcela definitivně prý jednání ještě pohřbena nejsou, Tvrdík se vyskytuje v Číně a pokračuje v nich, ale letní přestupní okno do čínské ligy se zavírá už 15. července. A současný stav věcí nenasvědčuje tomu, že by ještě reálně mohlo dojít k obratu.

I když padne Čína, Škodova ambice odejít na zahraniční angažmá podle všeho nezmizí. A začnou se hledat jiné než čínské varianty.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy