Škodovo angažmá v Číně nejspíš padá, zato Latka obranu Slavie opouští

Luděk Mádl Luděk Mádl
11. 7. 2016 17:45
Jednání o přestupu fotbalového reprezentanta Milana Škody do Číny se patrně před uzavřením tamního transferního okna nepodaří zfinalizovat.
Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout
Na Čínu může Milan Škoda podle všeho zapomenout | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jednání o přestupu slávisty Milana Škody do čínské ligy se nakonec táhla tak dlouho, že se podle všeho nikam nedotáhnou.

"Milan Škoda je hráčem Slavie a předpokládám, že s týmem poletí i ke čtvrtečnímu utkání předkola Evropské ligy v Tallinnu," říká Jiří Vrba, mluvčí červenobílých.

Slavii naopak opustí dosavadní kapitán Martin Latka, klub se s ním domluvil na předčasném ukončení smlouvy. Hráč už se s týmem neúčastnil letní přípravy, nyní si může volně hledat angažmá.

Zpět ke Škodovi. Ten měl k zahraničnímu přestupu nakročeno už v zimě, odchod do tureckého Sivassporu mu ale šéfové Slavie, tehdy ještě ve složení Jiří Šimáně + Jaroslav Tvrdík, rozmluvili.

Jarní útok na poháry se nakonec vydařil, reprezentant Škoda si zahrál i na fotbalovém Euru a všechno směřovalo k tomu, že dostane slíbenou příležitost odejít ve 30 letech na lukrativní angažmá do čínské ligy.

Ve hře byly údajně dvě varianty, tedy hned dva čínské kluby. Jak to ale vypadá, k dohodě nejspíš nakonec nedojde ani s jedním z nich. Slavia, reprezentovaná při jednáních Jaroslavem Tvrdíkem, šponovala cenu tak dlouho, až nakonec připravené smlouvy podle všeho spadly pod stůl.

Budou se hledat jiné varianty

Zdroje se shodnou na tom, že rozčarování z nulového výsledku jednání je všeobecné. Zcela definitivně prý jednání ještě pohřbena nejsou, Tvrdík se vyskytuje v Číně a pokračuje v nich, ale letní přestupní okno do čínské ligy se zavírá už 15. července. A současný stav věcí nenasvědčuje tomu, že by ještě reálně mohlo dojít k obratu.

I když padne Čína, Škodova ambice odejít na zahraniční angažmá podle všeho nezmizí. A začnou se hledat jiné než čínské varianty.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy