Sex na Euru? U Bílka vše povoleno, přesto tým chystá celibát

Luděk Mádl Jaroslav  Šindelář Luděk Mádl, Jaroslav Šindelář
5. 6. 2012 6:00
Dárek za postup? Příjezd partnerek. Ale kdo chce, může je mít na dosah skoro denně.
Erotické "dusno" si reprezentanti umí vytvořit i bez partnerek. Třeba když jdou fotit netradiční kalendář
Erotické "dusno" si reprezentanti umí vytvořit i bez partnerek. Třeba když jdou fotit netradiční kalendář | Foto: ČAFH

Vratislav -Sex před zápasem? Zakázat! Fotbalisty ochromuje, kázali po léta prudérní trenéři. Ty časy jsou pryč.

"Vliv sexu na výkon fotbalisty, to je ohromně individuální věc. Někdo vám řekne, že kdyby měl mít před sobotním zápasem sex, řekněme, ve středu, přerazil by se pak o autovou čáru. A jiný to zase může klidně dělat dvě hodiny před utkáním - a nemá s tím nejmenší problém," vysvětluje Pavel Malovič, lékař československé výpravy na MS 1990.

Právě tam tehdy poprvé v historii směly přijet partnerky reprezentantů naší země, aby přerušily dobu odloučení v průběhu velkého turnaje. Sexuální půst tehdy trenéři Vengloš a Ježek umožnili hráčům ukončit po postupu ze skupiny.

Bílek sex hráčům nezakazuje

Ptáte se, jak bude probíhat sexuální život českých reprezentantů v průběhu Eura 2012? Odpověď je jednoduchá: Záleží na nich.

I tentokrát se v zásadě počítá s velkým příjezdem partnerek hráčů po případném postupu ze skupiny.

Kdyby měl ale někdo z Bílkových chlapců neukojitelnou touhu po sexu, může se s partnerkou v čase osobního volna věnovat ve Vratislavi veškerým rozkoším, jak mu bude libo.

Podle dostupných informací přesto většina hráčů zvolí na začátku turnaje dobrovolný celibát.

Na samotě u lesa? Už ne. V centru

Kdepak zastrčený hotýlek někde uprostřed lesů jako v brücknerovské éře. Letos Češi bydlí přímo uprostřed Vratislavi, v luxusním hotelu Monopol.

Vratislav je navíc za humny, takže pro partnerky hráčů není nic snazšího, než se ubytovat v jiném hotelu někde poblíž. Do Monopolu manželky a přítelkyně nesmějí, hráči by ale za svými partnerkami zaskočit mohli.

"Pokud by se hráči se svými blízkými ve Vratislavi potkávali během dne, v době, kdy budou mít volno, tak mi to vůbec nevadí," říká liberálně Michal Bílek.

"Vypadá to, že některé holky budou bydlet na hotelu spolu," říká obránce Theo Gebre Selassie. "S mojí přítelkyní Leonou jsme se ale dohodli, že by přijela po případném postupu do čtvrtfinále, kde už by měly všechny holky bydlet společně."

Cirkus jako kolem Beckhamové nehrozí

Některé partnerky asi po dobu základní skupiny ve Vratislavi budou, půjde ale spíš o výjimky potvrzující pravidlo.

To manželky anglických nebo německých fotbalistů tradičně tým na velkých turnajích doprovázejí a bydlí vždy poblíž mužstva. "Euro 1996 jsme vyhráli i proto, že jsme směli přespávat u partnerek na jejich hotelu. Týdny bez sexu, to přece taky nejde," rozvyprávěl se nedávno německý šampion Mario  Basler.

Zejména kolem partnerek fotbalistů Anglie je vždycky na velkých turnajích velmi rušno. V Británii se totiž řadí k nejpřednějším celebritám. "Už nikdy nechci zažít to, co se dělo třeba na MS v Německu," pokřižoval se před několika dny Garry Neville, tehdy reprezentant, dnes asistent trenéra Hodgsona.

Kolem Victorie Beckhamové a spol. se tehdy točilo obrovské množství fotoreportérů, velký mediální poprask narušoval atmosféru v týmu a bral mu potřebný klid.

Jiráček: Linda by s holkama přijela na čtvrtfinále

To čeští fotbalisté na Euru 2012 ve Vratislavi nic podobného neplánují.

Tak třeba obránce Michal Kadlec má se svojí přítelkyní Nicole, dcerou bývalého stopera Sparty Jiřího Novotného, takovouto dohodu: "Nicole bude jezdit na zápasy ve skupině na otočku. Od ostatních kluků ale vím, že se hromadný příjezd manželek a přítelkyň plánuje až v případě postupu."

Petr Jiráček přitakává: "S Lindou jsme mluvili o tom, že případně počká na to, až by s ostatními holkami přijela na čtvrtfinále."

Jak už jsme zmínili, poprvé mohly ženy a dívky československých fotbalistů přijet na mistrovství světa v roce 1990, když tým v Itálii postoupil do osmifinále.

Dva dny byli jako divočáci

"Michal Bílek teď velmi dobře ví, co v téhle záležitosti správně dělat, protože tehdy v Itálii byl jako hráč u toho," vzpomíná už citovaný lékař tehdejšího týmu Pavel Malovič.

"Manželky tenkrát přijely - a první dva dny byli kluci jako divočáci. No a třetí den už zase byli všichni rádi, že ty manželky a přítelkyně odjíždějí. O šampionátu se tenkrát natočil dokumentární film Ciao, Italia! A v něm je na těch záběrech krásně vidět, jak manželkám hráči mávají a jak jsou nadšení, že už odjíždějí pryč," směje se slovenský lékař.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy