Severní Makedonie při debutu na Euru dlouho zatápěla Rakušanům, nakonec padla 1:3

13. 6. 2021 20:32
Fotbalisté Rakouska začali mistrovství Evropy výhrou 3:1 nad Severní Makedonií.
Michael Gregoritsch střílí vítězný gól Rakouska v duelu se Severní Makedonií
Michael Gregoritsch střílí vítězný gól Rakouska v duelu se Severní Makedonií | Foto: Reuters

V prvním duelu skupiny C v Bukurešti poslal Rakušany do vedení v 18. minutě Stefan Lainer, na jehož trefu o 10 minut později odpověděl sedmatřicetiletý makedonský kapitán Goran Panděv. Plný bodový zisk zařídil favoritovi v 78. minutě Michael Gregoritsch, v závěru přidal pojistku další střídající útočník Marko Arnautovic.

Rakousko startuje na třetím Euru, až v sedmém utkání se ale dočkalo premiérového vítězství. Zároveň v něm vstřelilo více branek než při předchozích dvou účastech dohromady, kdy dalo pouze po gólu. Rakušané na vrcholném turnaji oslavili první triumf po 31 letech od světového šampionátu 1990 v Itálii. Severní Makedonie, která debutovala na závěrečném turnaji, podlehla Rakousku i ve třetím utkání.

Další zápas čeká oba týmy ve čtvrtek. Rakousko se utká v Amsterodamu s domácím Nizozemskem, Severní Makedonie opět v rumunské metropoli narazí na Ukrajinu.

Mistrovství Evropy ve fotbale:

Skupina C (Bukurešť):

Rakousko - Severní Makedonie 3:1 (1:1)

Branky: 18. Lainer, 78. Gregoritsch, 89. Arnautovic - 28. Panděv. Rozhodčí: Ekberg - Culum, Hallberg (všichni Švéd.) - Dankert (video, Něm). ŽK: Lainer - Trajkovski, Alioski. Diváci: 9082 (omezený počet).

Rakousko: Bachmann - Lainer, Dragovic (46. Lienhart), Hinteregger, Ulmer - Baumgartner (58. Gregoritsch), Laimer (90.+3 Baumgartlinger), X. Schlager (90.+4 Ilsanker), Alaba - Sabitzer - Kalajdzic (59. Arnautovic). Trenér: Foda.

Severní Makedonie: Dimitrievski - Nikolov (64. Bejtulai), Ristovski, Velkovski, Musliu (87. Ristovski), Alioski - Bardhi (82. Tričkovski), Ademi, Elmas - Panděv, Trajkovski (63. Kostadinov). Trenér: Angelovski.