Slováci ztratili vedení a na Euru podlehli Anglii, Polsko se Švédskem remizovalo

Aktualizováno 19. 6. 2017 22:45
V pondělí pokračovalo mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Slovensko prohrálo s Anglií 1:2, Polsko remizovalo se Švédskem 2:2.
Anglie otočila duel se Slováky
Anglie otočila duel se Slováky | Foto: Milan Kammermayer

Kielce - Fotbalisté Slovenska v druhém zápase na mistrovství Evropy do 21 let s Anglií ztratili jednobrankové vedení a podlehli 1:2. Rozhodl v 61. minutě Nathan Redmond.

Svěřenci českého trenéra Pavla Hapala nenavázali na úvodní výhru 2:1 nad domácím Polskem, angličtí mladíci po bezbrankové remíze se Švédskem poprvé bodovali naplno. Druhý zápas skupiny A mezi Polskem a Švédskem se hraje od 20:45.

V polovině prvního dějství se po rohovém kopu Alberta Rusnáka hlavou prosadil záložník Viktorie Plzeň Martin Chrien a anglický gólman Jordan Pickford, který nedávno přestoupil ze Sunderlandu do Evertonu za rekordních 25 milionů liber, poprvé na turnaji inkasoval.

Ve 42. minutě mohl zvýšit Jaroslav Mihalík, jeho pokus ale Pickford zneškodnil. Na druhé straně nepřekonal Adriána Chovana z přímého kopu James Ward-Prowse.

Pět minut po přestávce Angličané vyrovnali. Po rohovém kopu se k míči dostal střídající Jacob Murphy, po jehož centru se ve vápně k dorážce probojoval Alfie Mawson a překonal Chovana. O 11 minut později dokonal obrat po Ward-Prowsově dalekonosném míči tečovanou střelou jeho spoluhráč ze Southamptonu Redmond.