Anglie přišla v nastavení o výhru. Rozvášněný Albion zchladil Berezuckij

11. 6. 2016 22:53
Fotbalisté Anglie zahájili letošní mistrovství Evropy remízou 1:1 s Ruskem. Anglický gól vstřelil z přímého kopu defenzivní záložník Eric Dier, za Rusy srovnal v nastavení druhé půle Vasilij Berezuckij.
Angličané jako by na konci utkání ani nechtěli uvěřit tomu, co se stalo
Angličané jako by na konci utkání ani nechtěli uvěřit tomu, co se stalo | Foto: Reuters

Marseille - Až v posledních sekundách svého úvodního zápasu na mistrovství Evropy přišli fotbalisté Anglie o vítězství nad Ruskem. Ve druhém zápasu skupiny B remizovali 1:1.

"Myslím, že jsme hráli velmi dobře a vyrovnávací gól byl hodně hořkou pilulkou. Rusko dalo nádherný gól, ale remízu teď beru spíš jako porážku. Když si odmyslím prvních patnáct minut druhého poločasu, tak jsme měli zápas zcela pod kontrolou," citoval server uefa.com trenéra Anglie Roye Hodgsona.

"Musím poděkovat hráčům, protože bojovali až do konce," prohlásil ruský kouč Leonid Sluckij. "Anglie zápasu dominovala, ale my jsme dokázali uhlídat její útočníky, kteří jsou velmi rychlí. Hodně nám pomohlo, že se nám dařilo držet míč ve středu hřiště," uvedl.

Duel v Marseille také potvrdil pozici jednoho z nejrizikovějších zápasů šampionátu, protože mu předcházely potyčky fanoušků.

Šarvátky se odehrávaly už od čtvrteční noci, ke konfliktům anglických a ruských příznivců došlo také zhruba dvě hodiny před utkáním i po skončení zápasu, kdy ruští fanoušci napadli sektor anglických příznivců.

Angličané se v dalším duelu základní skupiny utkají ve čtvrtek s Walesem, který dnes porazil Slovensko 1:0.

Rusové v první půli nestíhali

Utkání začalo od úvodních minut tlakem Anglie, který pokračoval po celý první poločas.

Své šance neproměnili Lallana, Sterling nebo Kane. Rusům nebezpečně zatápěli zejména krajní beci Albionu Kyle Walker a Danny Rose, kteří rychlými náběhy po čáře sborné značně zatápěli.

V koncovce však vždy chyběla přesnost. Svěřenci Leonida Slutského se snažili hrát trpělivě, na brejky a centry hledat obrovité forvarda Dzjubu.

Anglie vstupní zápas nezvládla už podeváté

Do druhé půle vstoupili Angličané jako vyměnění. Byli bez pohybu, bez aktivity a konečně se začali osmělovat i soupeři.

V 73. minutě se však parádně z přímého kopu trefil pod víko Erik Dier a zdálo se, že vše směřuje k očekávanému vítězství Anglie.

Devadesát minut základní hrací doby bylo naplněno, ale pak přišel šok. Na centr Ščenikova vyskočil ve vápně nejvýše kapitán Vasilij Berezuckij a zařídil pro Rusy veledůležitý a nečekaný bod.

Angličané tak ani na devátý pokus nevyhráli svůj první duel na Euru.

Mistrovství Evropy ve fotbale:

Skupina A (hráno v Marseille):

Anglie - Rusko 1:1 (0:0)

Branky: 73. Dier - 90.+2 V. Berezuckij. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini - Orsato, Damato (všichni It.). ŽK: Cahill - Ščennikov. Diváci: 67.354

Sestavy:

Anglie: Hart - Walker, Cahill, Smalling, Rose - Alli, Dier, Rooney (77. Wilshere) - Lallana, Kane, Sterling (87. Milner). Trenér: Hodgson.

Rusko: Akinfejev - Smolnikov, Ignaševič, V. Berezuckij, Ščennikov - Smolov (85. Mamajev), Neustädter (80. Glušakov), Šatov, Golovin (77. Širokov), Kokorin - Dzjuba. Trenér: Sluckij.