Rosický nadále bez tréninku. O jeho startu se rozhodne ráno

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
15. 6. 2012 18:00
Český kapitán má stále problémy s achillovkou
Nad startem Tomáše Rosického stále visí otazník, vyvrácen však není. V pátek však každopádně znovu netrénoval | Video: Tomáš Kubánek

Vratislav (Od našeho zpravodaje z Eura) - Nad startem kapitána české reprezentace Tomáše Rosického v rozhodujícím utkání proti Polsku se stále vznášejí mračna nejistoty.

Sám hráč popisuje svůj stav jako zlepšující se. "Každým dnem se cítím lépe," prohlásil Rosický na čtvrteční podvečerní tiskové konferenci.

Následného tréninku mužstva na Městském stadionu se však nezúčastnil. "Uvidíme zítra ráno," řekl.

Trenér Michal Bílek zatím nechtěl spekulovat, kým by v případě absence Rosického nahradil. "Stále věřím, že Tomáš bude moci nastoupit," prohlásil.

Jednatřicetiletý záložník si zranění Achillovy paty přivodil na konci první půle zápasu s Řeckem, z něhož musel předčasně odstoupit.

V dalších dnech netrénoval a podrobil se vyšetření ve varšavské nemocnici. To naštěstí poškození šlachy vyloučilo.

Naopak brankář Petr Čech je po prodělaných potížích s ramenem v pořádku a v sobotním utkání nebude chybět.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Další zprávy