Věděl jsem, že rozhodnu, zářil "jasnovidec" Ronaldo. O pátou penaltu si řekl

Bílé oslavy. Tak Real v madridském souboji vyhrál Ligu mistrů
V sobotním finále v Miláně Bílý balet udolal madridského rivala z Atlética.
Ale byl to boj, který došel až na penaltový rozstřel. V něm Real zvítězil 5:3 v penaltovém rozstřelu, když i po prodloužení skončil duel 1:1.
Atléticu tak nevyšla odveta za předloňské finále, které vyhrál soupeř 4:1 po prodloužení.
Bílý balet proměnil svou čtrnáctou účast ve finále Ligy mistrů v jedenáctý triumf a potvrdil pozici historicky nejúspěšnějšího týmu soutěže.
29. 5. 2016 9:25
Finále fotbalové Ligy mistrů našlo největšího hrdinu až v poslední možné chvíli. Málokoho překvapí, že se jím stal hvězdný Cristiano Ronaldo, který svou trefou ukončil penaltový rozstřel.

Praha – Finále fotbalové Ligy mistrů našlo největšího hrdinu až v poslední možné chvíli. Málokoho překvapí, že se jím stal hvězdný Cristiano Ronaldo.

Fenomenální Portugalec rozhodl penalty. Real Madrid slavil, Atlético smutnilo. Přesně takhle si to Ronaldo naplánoval…

"Měl jsem vizi," řekl po utkání. "Věděl jsem, že dám vítězný gól, a tak jsem řekl trenérovi, ať mě nechá kopnout pátou penaltu. Takhle to dopadlo."

V penaltovém rozstřelu, který měl rozlousknout nerozhodné skóre 1:1 ze hry, všichni pálili neomylně. Až do čtvrté série, kdy Juanfran z Atlética nedal. Na řadu tak přišel Ronaldo, který za příznivého stavu 4:3 poslal míč do protipohybu gólmana a naplnil svou vizi. Oslavy vypukly, když – jak to umí – ze sebe serval dres. Ligu mistrů vyhrál už potřetí.

Pro BT Sport už mluvil o něco méně dramaticky: "Penalty jsou vždycky loterie. Nikdy nevíte, co se stane, ale ukázali jsme, že náš tým má nejvíc zkušeností. Fantastický večer."

Klání madridských rivalů dopadlo stejně jako před dvěma lety, tehdy také zvítězil Real, byť už v prodloužení. Atlético tak na premiérový triumf ve slavné soutěži stále čeká. "Odehráli skvělé utkání,“ ocenil poraženého soka záložník Gareth Bale. "Samozřejmě je nám jich trochu líto, ale tohle je finále, takže musíte vyhrát."

Slaví i kouč Bílého baletu Zinédine Zidane, jenž jako sedmý muž v historii ovládl Ligu mistrů jako hráč i tenér. "Odvedl úžasnou práci, je to gentleman a zůstal pokorný. Jsem za něj šťastný," řekl Ronaldo.

A po náročné klubové sezoně si pořádně oddechl. "Je to těžké, hráči už nejsou úplně zdraví. Musíme teď odpočívat."

Ne všichni ale můžou relaxovat naplno, řadu fotbalistů brzy čeká Euro. Patří mezi ně i největší hrdina včerejšího finále.