Ronaldo mluvil o pokoře a duchu sebeobětování. Wales doplatil na absenci Ramseyho

Sport Sport
7. 7. 2016 7:45
Kouč poraženého týmu Chris Coleman byl na své svěřence hrdý. Děkoval fanouškům a přemožitelům svého týmu popřál ve finále štěstí. To Cristiano Ronaldo vyzval spoluhráče k tvrdé práci, pokoře a duchu sebeobětování. Tedy k vlastnostem, kterých se (podle svých slov) celou kariéru drží.
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Lyon – Portugalci vyhráli v základní hrací době první zápas na Euru a jsou ve finále. Za to Wales poprvé v turnaji neskóroval a končí. Fantastické dobrodružství ostrovanů tak končí před branami finále. Přesto však šlo o největší zápas v historii země.

"Jsem nesmírně hrdý na tým. Je to neuvěřitelné, co tady dokázali. Pokud prohrajete, ale na hřišti necháte všechno, nemusí vás to mrzet. Konec turnaje není koncem pro tento tým, jsou mladí a budou spolu ještě dlouho. Byl to skvělý zážitek. Národ je na ně hrdý. Já jsem miloval každou minutu tady," hovořil po utkání kouč poraženého týmu Chris Coleman.

Katem Draků se stal Cristiano Ronaldo, který dosáhl devátého gólu na evropských šampionátech a vyrovnal tak rekord Michela Platiniho. "Od začátku jsme snili o finále. Věděli jsme, že to bude dlouhá cesta, ale uvěřili jsme, a vyšlo to. Měli jsme těžké chvíle, ale je to jak vždycky říkám: Je lepší začít špatně a mít pozitivní konec. Zatím jsme nevyhráli nic, ale pořád jsme v turnaji," řekl autor první branky.

A pokračoval. "Doufám, že i po finále se budeme usmívat a plakat radostí. Vždycky jsem říkal, že mým snem je vyhrát s Portugalskem trofej. Jsme blízko a já věřím, že uspějeme. S tvrdou prací, pokorou a duchem sebeobětování, vlastností, kterých se celou kariéru držím, toho můžeme dosáhnout," pravil fotbalový manekýn.

Bez Ramseyho Wales prostě nevyhrává

Walesu hodně scházel nejlepší nahrávač šampionátu a tvůrce hry Aaron Ramsey. Ten do utkání nemohl zasáhnout vinou karetního trestu. Od loňského roku scházel středopolař Arsenalu v reprezentaci jen ve čtyřech zápasech. Z nich však Colemanova družina třikrát prohrála a jen jednou remizovala.

Hlavní hvězda týmu Gareth Bale ale výmluvy nehledal. "Snažili jsme se vrátit do hry a bojovali až do poslední vteřiny. Jsme zklamaní, že jsme nepostoupili do finále, protože to bylo blízko, ale nechali jsme na hřišti všechno. Musíme být hrdí, dokázali jsme toho tady hodně," upozornil forvard Realu Madrid a poděkoval fanouškům za jejich obrovskou podporu.

 

Právě se děje

Další zprávy