Rezignuj! Ministryně sportu žádá hlavu šéfa polského fotbalu

ČTK ČTK
18. 6. 2012 18:19
Polská ministryně sportu Joanna Muchová v pondělí vyzvala šéfa národního fotbalového svazu Grzegorze Lata, aby po nezdaru národního týmu na Euru rezignoval na funkci.
Polská euforie dostala na Euru tvrdou lekci
Polská euforie dostala na Euru tvrdou lekci | Foto: Reuters

Varšava - Polská ministryně sportu Joanna Muchová v pondělí vyzvala šéfa národního fotbalového svazu Grzegorze Lata, aby po nezdaru národního týmu na Euru rezignoval na funkci.

Spolupořadatelé šampionátu skončili ve skupině A na posledním místě za Ruskem, Řeckem a Českou republikou. Hned po nedělní prohře s českým týmem (0:1) odstoupil trenér Franciszek Smuda.

Lato již dříve uvedl, že ve funkci skončí, pokud se Polsko nedokáže kvalifikovat do vyřazovací fáze. Muchová chce, aby svůj slib splnil. "Beru šéfa svazu za slovo, ale uvidíme, jak se situace vyvine. Nejzásadnější je to, že svaz je veden špatně," prohlásila ministryně na adresu olympijského vítěze z roku 1972 a nejlepšího střelce z MS 1974, který již v minulosti čelil podezření z korupce.

Polský fotbalový svaz je v posledních letech pod palbou kritiky ze strany politiků. Před Latovým příchodem v roce 2008 ho z rozhodnutí soudu vedli dva dočasní komisaři, což se nelíbilo asociacím UEFA a FIFA a Poláci si museli zvolit jednoho šéfa.

 

Právě se děje

Další zprávy