Pražský vlak na Euro vyprodán, z Brna téměř také

Sport Sport
20. 6. 2012 13:52
České dráhy už vyprodaly všech 670 míst ve speciálním vlaku, který poveze fanoušky na čtvrtfinálové střetnutí s Portugalskem
Foto: Vojtěch Marek

Praha – České dráhy už vyprodaly všech 670 míst ve speciálním vlaku, který poveze fanoušky na čtvrtfinálové střetnutí s Portugalskem. Ve středu v poledne, den před zápasem, zbývalo posledních pár míst už jen ve spoji, který pojede do Varšavy z Brna.

Dráhy pojmenovaly soupravy podle někdejších reprezentantů, stejně jako v minulých případech, kdy s nimi lidé jeli na zápasy základní skupiny do Vratislavi. Do Varšavy tak vyrazí express Karel Poborský a z Brna Miroslav Kadlec.

Vlaky odjíždějí z Prahy hl. n. v 6.20 hod. a z Brna v 8.02 hod. Zpět z Varšavy vlaky vyrazí v 1.20 hod. směrem do Brna a v 1.50 hod. směrem do Prahy. Tyto zpáteční spoje odjíždí ze stanice Warszawa Wschodnia a nezastavují na hlavním varšavském nádraží Warszawa Centralna, upozornily státní dráhy.

Cesta potrvá asi 10 hodin.

Před odjezdem vlaku z Prahy bude na nástupišti autogramiáda mistra Evropy Karola Dobiáše.

 

Nedostanete se přímo do dějiště ME ve fotbale 2012? Sledujte zápas Česko - Portugalsko online.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy