Na Anglii bez Dočkala, nahradit ho má Darida. Snad se nikdo nepodělá, věří

Michal Šenk Michal Šenk
21. 3. 2019 19:27
Kapitán fotbalové Sparty i reprezentace Bořek Dočkal nepomůže českému národnímu týmu v pátečním utkání ve Wembley proti Anglii. Na jeho konstruktivní hru přitom celý tým dost spoléhal.
Vladimír Darida při tréninku české reprezentace ve Wembley
Vladimír Darida při tréninku české reprezentace ve Wembley | Foto: Reuters

"Přijel na sraz zraněný, zkusil trénovat. Po dohodě s Bořkem a lékaři ale nakonec nebude nominovaný na zápas," sdělil reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý na oficiální předzápasové tiskové konferenci.

S týmem, který do Londýna přicestoval ve čtvrtek po poledni ale Dočkal zůstal. "Projevil přání tu zůstat, jet s námi, být s hráči pohromadě, byť na tom, že nepůjde do zápasu, jsme se dohodli už ve středu," těší Šilhavého.

Už dřív v průběhu přípravného soustředění před pátečním zápasem tým opustila pravděpodobná brankářská jednička Tomáš Vaclík. I on by podle Šilhavého mohl v pátek za týmem jako divák přicestovat, což podle českého trenéra vypovídá o soudržnosti výběru.

Největší zodpovědnost ve středu české sestavy tak připadne nejspíš na Vladimíra Daridu. Záložník německého klubu Hertha Berlín nicméně momentálně v Německu příliš nenastupuje. Šilhavý zatím neprozradil, zda právě Darida Dočkala nahradí. Mimo jiné z Daridovy účasti na tiskové konferenci, lze usuzovat, že právě on bude alternativou za Dočkala.

"Bořek je kvalitní hráč, dokáže být rozdílový ve finální fázi. Budou nám chybět jeho konstruktivní přihrávky," okomentoval Darida ztrátu kapitána. "Věřím ovšem, že nějaké zápasy jsem odehrál, dokážu snad využít svých zkušeností. Fyzicky se cítím dobře, věřím, že to zvládnu," dodal.

Trénink českých fotbalistů ve Wembley:

Podle Šilhavého bude scházet především Dočkalova kreativita, klid na hřišti. "Dokáže vzít odpovědnost na sebe," popsal trenér hlavní přednosti a kvality svého kapitána.

Proti Čechům bude v pátek stát sebevědomý soupeř. Podle Daridy se současná hra Anglie vyznačuje přímočarostí: "Hráči jako Sterling a další, když získají míč, tak se snaží dostat hru co nejjednodušeji směrem dopředu."

"Jsou to skvělí hráči, všichni do jednoho," přidal Šilhavý.

Ve Wembley se čeká solidní návštěva. Že jde o start kvalifikace o Euro 2020 může jako faktor přispět k většímu tlaku na obě mužstva. "Věřím, že se z toho nikdo nepodělá," burcuje Darida. Ovšem slovo věřím - věříme zaznívá v posledních hodinách od zástupců českého týmu dost často. Otázka je, zda se slovo změní v podpůrnou energii nebo bude omluvenkou.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy