Na Anglii bez Dočkala, nahradit ho má Darida. Snad se nikdo nepodělá, věří

Michal Šenk Michal Šenk
21. 3. 2019 19:27
Kapitán fotbalové Sparty i reprezentace Bořek Dočkal nepomůže českému národnímu týmu v pátečním utkání ve Wembley proti Anglii. Na jeho konstruktivní hru přitom celý tým dost spoléhal.
Vladimír Darida při tréninku české reprezentace ve Wembley
Vladimír Darida při tréninku české reprezentace ve Wembley | Foto: Reuters

"Přijel na sraz zraněný, zkusil trénovat. Po dohodě s Bořkem a lékaři ale nakonec nebude nominovaný na zápas," sdělil reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý na oficiální předzápasové tiskové konferenci.

S týmem, který do Londýna přicestoval ve čtvrtek po poledni ale Dočkal zůstal. "Projevil přání tu zůstat, jet s námi, být s hráči pohromadě, byť na tom, že nepůjde do zápasu, jsme se dohodli už ve středu," těší Šilhavého.

Už dřív v průběhu přípravného soustředění před pátečním zápasem tým opustila pravděpodobná brankářská jednička Tomáš Vaclík. I on by podle Šilhavého mohl v pátek za týmem jako divák přicestovat, což podle českého trenéra vypovídá o soudržnosti výběru.

Největší zodpovědnost ve středu české sestavy tak připadne nejspíš na Vladimíra Daridu. Záložník německého klubu Hertha Berlín nicméně momentálně v Německu příliš nenastupuje. Šilhavý zatím neprozradil, zda právě Darida Dočkala nahradí. Mimo jiné z Daridovy účasti na tiskové konferenci, lze usuzovat, že právě on bude alternativou za Dočkala.

"Bořek je kvalitní hráč, dokáže být rozdílový ve finální fázi. Budou nám chybět jeho konstruktivní přihrávky," okomentoval Darida ztrátu kapitána. "Věřím ovšem, že nějaké zápasy jsem odehrál, dokážu snad využít svých zkušeností. Fyzicky se cítím dobře, věřím, že to zvládnu," dodal.

Trénink českých fotbalistů ve Wembley:

Podle Šilhavého bude scházet především Dočkalova kreativita, klid na hřišti. "Dokáže vzít odpovědnost na sebe," popsal trenér hlavní přednosti a kvality svého kapitána.

Proti Čechům bude v pátek stát sebevědomý soupeř. Podle Daridy se současná hra Anglie vyznačuje přímočarostí: "Hráči jako Sterling a další, když získají míč, tak se snaží dostat hru co nejjednodušeji směrem dopředu."

"Jsou to skvělí hráči, všichni do jednoho," přidal Šilhavý.

Ve Wembley se čeká solidní návštěva. Že jde o start kvalifikace o Euro 2020 může jako faktor přispět k většímu tlaku na obě mužstva. "Věřím, že se z toho nikdo nepodělá," burcuje Darida. Ovšem slovo věřím - věříme zaznívá v posledních hodinách od zástupců českého týmu dost často. Otázka je, zda se slovo změní v podpůrnou energii nebo bude omluvenkou.  

 

Právě se děje

před 34 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy