Po vaření ochutnávka. Fotbalisté testovali pivo pro fanoušky

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 5. 2012 18:08
Čeští fotbaloví reprezentanti si dnes symbolicky přiťukli plechovkami nové edice desetistupňového piva, na jehož vzniku se před měsícem v Plzni sami podíleli.
Čeští fotbalisté Pilař, Plašil, Petržela a Lafata (zleva) se speciální edicí piva, kterou pomáhali vařit.
Čeští fotbalisté Pilař, Plašil, Petržela a Lafata (zleva) se speciální edicí piva, kterou pomáhali vařit. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti si symbolicky přiťukli plechovkami nové edice desetistupňového piva, na jehož vzniku se před měsícem v Plzni sami podíleli. Pivo se bude bude prodávat během mistrovství Evropy, které pro český tým začne 8. června ve Vratislavi duelem s Ruskem.

Hráči národního týmu Gambrinus ochutnali v hotelu Praha, kde tradičně bydlí. "Hoši, uvařili jste to dobře, ale dnes si jen cucněte. Odpoledne máme ještě trénink," říkal fotbalistům zvesela týmový manažer Vladimír Šmicer.

Z plechovek si lokli Václav Pilař, Milan Petržela, David Lafata a Theodor Gebre Selassie. Poslední tři jmenovaní byli v plzeňském pivovaru také u toho, kdy se nová várka piva "zakládala".

"Jsem rád, že jsme nic nezkazili a pivo se povedlo," poznamenal záložník Petržela. Fotbalisté budou mít také hlavní slovo v tom, jak se pivo uvařené speciálně pro šampionát bude jmenovat.

 

Právě se děje

Další zprávy