Peklo ve Wembley. Při finále ME propuklo v útrobách stadionu nekontrolovatelné násilí

mar mar
12. 7. 2021 1:13
Finále mistrovství Evropy ve fotbale provázely násilnosti přímo na stadionu ve Wembley. Uvnitř arény došlo k potyčkám. Část fanoušků se navíc násilím dostala na zápas Itálie s Anglií bez lístků, potvrdila britská policie, která zatkla 49 lidí.
Peklo ve Wembley. Při finále ME propuklo v útrobách stadionu nekontrolovatelné násilí | Video: Reuters

Už před utkáním se střetli fanoušci a pořadatelé, kteří společně s policií čelili snahám diváků bez lístků dostat se na finálové utkání. To se nakonec malé skupině anglických příznivců skutečně podařilo.

Bloger Paul Brown zachytil, jak fanoušci překonávají turnikety a překážky a pronikají na stadion. "Chybělo tam více lidí od policie," řekl následně pro BBC.

"V dalších snahách vniknout na stadion se nám dařilo fanouškům zabránit," uvedla londýnská policie v prohlášení. Podílela se i na vyvádění vetřelců bez lístků ze stadionu.

Ve stejné chvíli se další příznivci snažili proniknout bez vstupenek i do fanzóny na Trafalgarském náměstí. Během utkání se pak začalo sociálními sítěmi šířit video z útrob stadionu, kde jsou někteří diváci napadáni.

V nepřehledné situaci lze vidět i útoky na hlavu ležícího člověka. Nepokoje provázely i dění v ulicích, často v okolí oficiálních fanzón, kde se koncentrovalo větší množství lidí. 

Policie kvůli násilnostem zatkla 49 lidí. Devatenáct policistů utrpělo při šarvátkách zranění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ve 2.čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
Další zprávy