Nudistka ve vlaku, saponát v kašně. Skotští fanoušci po řádění čistili Londýn

mih mih
19. 6. 2021 16:19
Ještě ani nemohli tušit, že si z Londýna povezou senzační bod v boji s Angličany o postup ze skupiny fotbalového mistrovství Evropy a už skotští fanoušci v ulicích hlavního města pořádně řádili. Nakonec se někteří z nich sami vydali po svých stopách a uklízeli odpadky z chodníků.
Euro 2020, fanoušci Skotska
Euro 2020, fanoušci Skotska | Foto: Reuters

Zhruba dvacet tisíc fanoušků Skotska se vydalo na výjezd do Londýna, kde jejich fotbalová reprezentace nastoupila proti Anglii v rámci základní skupiny fotbalového Eura.

Jenže na tribunu ve Wembley se vešlo jen dva a půl tisíce z nich. Zbytek se rozptýlil po londýnských ulicích a náměstích, protože v hlavním městě kvůli covidovým opatřením chybí fanzóna s velkou obrazovkou.

Ještě před večerním pátečním zápasem obletěly sociální sítě obrázky z řádění skotských fanoušků. Ve vlaku se svlékla jedna z fanynek do půl těla a dělala si s pasažéry selfie. Další výtržníci nalili do fontány Williama Shakespeara saponát na nádobí, aby vytvořili gejzír bublin. A zůstala po nich pořádná spoušť.

Policie musela řešit i několik dalších drobných incidentů v podobě výtržnictví a nadužívání světlic v prostorách kolem zahrádek restaurací. Po tažení veselých chlapíků ulicemi města zůstalo na náměstích a chodnících ohromné množství odpadků.

Část davu Skotů se ale zastyděla, popadla plastové pytle, košťata a vyrazila uklízet hlavně v okolí Leicester Square, kde byl nepořádek největší. 

I přes uklízecí akci museli být muži kiltech spokojení, jejich reprezentanti vyválčili v derby bezbrankovou remízu a jsou tak stále ve hře o postup do osmifinále.

 

Právě se děje

Další zprávy