Nudistka ve vlaku, saponát v kašně. Skotští fanoušci po řádění čistili Londýn

mih mih
19. 6. 2021 16:19
Ještě ani nemohli tušit, že si z Londýna povezou senzační bod v boji s Angličany o postup ze skupiny fotbalového mistrovství Evropy a už skotští fanoušci v ulicích hlavního města pořádně řádili. Nakonec se někteří z nich sami vydali po svých stopách a uklízeli odpadky z chodníků.
Euro 2020, fanoušci Skotska
Euro 2020, fanoušci Skotska | Foto: Reuters

Zhruba dvacet tisíc fanoušků Skotska se vydalo na výjezd do Londýna, kde jejich fotbalová reprezentace nastoupila proti Anglii v rámci základní skupiny fotbalového Eura.

Jenže na tribunu ve Wembley se vešlo jen dva a půl tisíce z nich. Zbytek se rozptýlil po londýnských ulicích a náměstích, protože v hlavním městě kvůli covidovým opatřením chybí fanzóna s velkou obrazovkou.

Ještě před večerním pátečním zápasem obletěly sociální sítě obrázky z řádění skotských fanoušků. Ve vlaku se svlékla jedna z fanynek do půl těla a dělala si s pasažéry selfie. Další výtržníci nalili do fontány Williama Shakespeara saponát na nádobí, aby vytvořili gejzír bublin. A zůstala po nich pořádná spoušť.

Policie musela řešit i několik dalších drobných incidentů v podobě výtržnictví a nadužívání světlic v prostorách kolem zahrádek restaurací. Po tažení veselých chlapíků ulicemi města zůstalo na náměstích a chodnících ohromné množství odpadků.

Část davu Skotů se ale zastyděla, popadla plastové pytle, košťata a vyrazila uklízet hlavně v okolí Leicester Square, kde byl nepořádek největší. 

I přes uklízecí akci museli být muži kiltech spokojení, jejich reprezentanti vyválčili v derby bezbrankovou remízu a jsou tak stále ve hře o postup do osmifinále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

V bavorských Alpách našli tělo mrtvého Čecha, zemřel zřejmě nešťastnou náhodou

Lyžař našel v sobotu na hoře Wendelstein v bavorských Alpách tělo 41letého muže. Podle bavorské policie je mrtvým český občan, který dlouhodobě žil v hornobavorském okrese Starnberg. Vyšetřovatelé předpokládají, že zemřel nešťastnou náhodou.

Lyžař tělo muže objevil na severním svahu hory Wendelstein, která leží jihovýchodně od Mnichova a ční do výšky 1838 metrů nad mořem. Příčinou mužovy smrti byla podle policie nejspíš nešťastná náhoda. Stopy cizího zavinění se nenašly. Přesná příčina úmrtí ale není jasná. Vyšetřovatelé proto hledají případné svědky neštěstí.

Tělo muže museli podle policie do údolí dostat "za velmi nepříznivých podmínek" speciálně vycvičení horští záchranáři. Na akci se jich podílely přes tři desítky.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Tchaj-wan ohlásil další velké narušení své vzdušné obranné zóny Čínou

Tchaj-wan v neděli ohlásil největší narušení své vzdušné obranné zóny ze strany Číny od října, uvedla agentura Reuters. Do blízkosti ostrova se podle tchajwanského ministerstva obrany vydalo 39 čínských letounů. Tchaj-pej jako varování vyslala do vzduchu stíhačky a pro monitorování čínských strojů nasadila systémy raketové obrany.

Tchaj-wan si na přelety čínských vojenských strojů poblíž ostrova stěžuje opakovaně již přes rok. Čínská letadla se často vydávají do blízkosti Prataských ostrovů, strategické lokality v Jihočínském moři, na kterou si Tchaj-wan činí nárok. Čínské stroje se podle tchajwanského ministerstva pohybovaly v okolí Prataských ostrovů i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy