Franku, hraj 4-3-3 a postav Malena. Nizozemští fanoušci radí kouči vzkazy na obloze

ČTK ČTK
20. 6. 2021 16:27
Nizozemští fanoušci neustávají ve snaze poradit reprezentačnímu trenérovi Franku de Boerovi tu nejlepší taktiku před utkáním na mistrovství Evropy. Aby měli jistotu, že jejich názor nepřehlédne, opět vyslali při závěrečném předzápasovém tréninku národního týmu na základně v Zeistu nad hřiště letadlo s transparentem.

Tentokrát ho nabádali, aby vsadil v útoku na Donyella Malena z PSV Eindhoven, místo kterého zatím dostával v základní sestavě šanci Wout Weghorst z Wolfsburgu.

"Franku, už máš jasno? Drž se Malena," stálo na transparentu, který si mohl De Boer i se svými svěřenci přečíst na obloze během dnešní přípravy před pondělním zápasem proti Severní Makedonii. Malena i jeho spoluhráče vzkaz rozesmál.

Nizozemci mají po dvou výhrách jistý postup do osmifinále. Střídající Malen k němu přispěl přihrávkou na druhý gól v utkání s Rakouskem (2:0) Denzelu Dumfriesovi.

S radami "shůry" začali fanoušci už před začátkem šampionátu, kdy umístili za letadlo transparent s nápisem "Franku, hraj to 4-3-3". Ve dvou přípravných zápasech na Euro kouč vsadil na rozestavení 5-3-2 a sklidil kritiku.

"Něco takového se vám samozřejmě moc často nepřihodí, ale nezveličoval bych to. Někdo má svůj názor a dal ho takhle najevo," komentoval tehdy De Boer první vzkaz.

 

Právě se děje

Další zprávy