Nejlepší hráč na hřišti Rosický: Máme tam dobré věci, ale i strašné

ČTK Sport ČTK, Sport
1. 6. 2016 21:49
Ačkoli čeští fotbalisté už podruhé v přípravě na mistrovství Evropy vyhráli, když v Innsbrucku porazili Rusko 2:1, kapitán Tomáš Rosický výsledky nepřeceňuje.
Tomáš Rosický v utkání s Ruskem.
Tomáš Rosický v utkání s Ruskem. | Foto: Reuters

Innsbruck - Ačkoli čeští fotbalisté už podruhé v přípravě na mistrovství Evropy vyhráli, když v Innsbrucku porazili Rusko 2:1, kapitán Tomáš Rosický výsledky nepřeceňuje. Je si totiž vědom, že vedle mnoha pozitiv jsou v české hře také velké chyby, na které by svěřenci trenéra Pavla Vrby mohli na turnaji ve Francii doplatit.

"Byla to těžší zkouška než s Maltou, i když ta teď třeba prohrála s Rakouskem jen 1:2. Pořád se to ale nedá moc srovnávat, je to příprava, každý tým je v jiné fázi. Pro nás je povzbuzující, že jsme to otočili a vyhráli. Máme tam dobré věci, ale i některé opravdu strašné," prohlásil Rosický po utkání s úsměvem.

Na mysli měl zejména zbytečnou chybu v rozehrávce před ruským gólem. "Nejsme pod tlakem, přesto je tam špatná rozehrávka, následná ztráta. To jsou dvě obrovské chyby najednou, které se nám nesmějí stávat, jinak za to budeme pykat," řekl Rosický.

Rovněž je podle něj třeba, aby byl tým produktivnější, jelikož mnoho šancí dnes zahodil. "Budeme na mistrovství Evropy, tam se to musí proměňovat. Jinak nebudeme mít šanci. Jak jsem řekl, je tam spousta pozitivních, ale i negativních věcí," dodal.

Rosického těší, že mu to jde

Za pozitivní považuje zejména zrychlení přechodové fáze. "Ve druhé půli bylo vidět, že když rychle přenášíme hru, jsme úspěšní. Máme z toho nebezpečné situace. První poločas byl naopak v určitých fázích strašně pomalý. Pořád ještě nemůžeme vychytat ten moment, kdy držet balon a kdy jít hned nahoru. Ale pracujeme na tom, tak snad se to bude ještě zlepšovat," mínil Rosický.

Ten v sezoně kvůli zranění téměř nehrál, proti Rusku ale opět ukázal velkou kvalitu, když byl jasně nejlepším hráčem na hřišti. "Těší mě, že mi to jde. Ale jsem hlavně rád, že mohu zase hrát. Snad je to na mně vidět, že mám velkou chuť. Stojí za tím obrovské úsilí, které není vidět. Chtěl jsem tu hrát, proto jsem to musel podstoupit. Snad se to vyplatí," prohlásil český kapitán.

Vydařený výkon podtrhl i vyrovnávacím gólem, když se z voleje opřel do sklepnutí od Tomáše Necida. "Nejsem žádný velký střelec, každý gól se počítá, zvlášť když znamená vyrovnání. Těší mě, že se to povedlo takhle hezky trefit," řekl autor 23. reprezentačního gólu.

Soustředění prý bylo velmi pozitivní

Podobný zásah už v národním dresu předvedl, a to v baráži o MS 2006 proti Norsku. "Je pravda, že to bylo z podobné pozice. Tenhle byl ale těžší, protože jsem to měl nahoře, musel jsem to klopit dolů. S Norskem to bylo lehčí, vyvalilo se mi to z druhé strany, šlo mi to proti noze. Dneska mi to sklepávali zleva, musel jsem se do toho pokládat," popisoval bývalý hráč Arsenalu.

Ze soustředění v Rakousku odjíždí nejen kvůli výhře s dobrými pocity. "Myslím, že to bylo všechno velice pozitivní. Všichni jsme zdraví, nikdo se nezranil, až na nějaké škrábance. Je to na nás vidět, že tam zatím chybí nějaká lehkost, k níž to teď bude směřovat, protože už se asi nebude trénovat tak hodně jako v Kranzachu," hodnotil Rosický.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy