Kanonýr Schick, dánské emoce i vetřelec v hledáčku snajprů. To byla první fáze Eura

Kanonýr Schick, dánské emoce i vetřelec v hledáčku snajprů. To byla první fáze Eura
David Marshall se marně natahoval po míči z kopačky Patrika Schicka, který proti Skotsku zaznamenal mazaným lobem zatím nejkrásnější gól celého turnaje.
... i show, která vyvrcholila působivým ohňostrojem.
O neplánovaný rozruch se před zápasem Němců s Francouzi postaral výtržník s padákem opatřeným motorem. Jeho ekologicky motivovaná akce skončila pádem na hřiště, při němž zranil několik lidí. Po celou dobu byl vetřelec v hledáčku odstřelovačů, kteří byli jen krůček od stisknutí spouště.
Zdrcení dánští fanoušci napjatě sledovali boj o život Christiana Eriksena v duelu s Finskem. V takových okamžicích šel fotbal stranou. Naštěstí 29letý záložník kritické okamžiky zvládl a je po úspěšné operaci, při které dostal kardioverter-defibrilátor.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
25. 6. 2021 10:02
Prohlédněte si padesátku nejlepších fotografií ze základních skupin fotbalového Eura 2020, jejichž zápasy rozhodly o účastnících vyřazovacích bojů o titul.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy