Scipiovi vojáci, Puskás Schick a žongly s lahvemi. To jsou nejlepší fotky Eura

Scipiovi vojáci, Puskás Schick a žongly s lahvemi. To jsou nejlepší fotky Eura
Italové jsou novými mistry Evropy. A kdo je viděl - a zejména slyšel - při přehrávání hymny před kterýmkoliv zápasem, mohl tento titul Chiellinimu a spol. jen těžko nepřát. Bájní následovníci vojevůdce Scipia nejen do zpěvu Fratelli d'Italia dali vše.
Na mistrovství Evropy jako již tradičně nechyběli ani Češi. A i díky nasazení Vladimíra Coufala dokráčeli až do čtvrtfinále, kde je vyřadilo dánské překvapení turnaje.
Následně smetli Chorvatsko 5:3 a málem vyřadili i pozdější šampiony Italy, se kterými padli až na penalty. Na snímku vidíte španělského kapitána Jordi Albu, kterého si takto před penaltami dobíral italský kapitán Giorgio Chiellini.
Italové ukázali své mistrovství i v zápase s Belgií, která zase jednou nepotvrdila roli favorita. S Itálií prohrála 1:2, přičemž taktici z Apeninského poloostrova zdržovali v závěru tak mistrovsky, že z posledních 21 minut se čistého času hrálo jen devět.
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
13. 7. 2021 6:12
11 měst hostilo od 11. června do 11. července odložené mistrovství Evropy ve fotbale. Vyhrála ho Itálie, ale odehrálo se toho mnohem víc. Přesvědčte se.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy