Scipiovi vojáci, Puskás Schick a žongly s lahvemi. To jsou nejlepší fotky Eura

Scipiovi vojáci, Puskás Schick a žongly s lahvemi. To jsou nejlepší fotky Eura
Italové jsou novými mistry Evropy. A kdo je viděl - a zejména slyšel - při přehrávání hymny před kterýmkoliv zápasem, mohl tento titul Chiellinimu a spol. jen těžko nepřát. Bájní následovníci vojevůdce Scipia nejen do zpěvu Fratelli d'Italia dali vše.
Na mistrovství Evropy jako již tradičně nechyběli ani Češi. A i díky nasazení Vladimíra Coufala dokráčeli až do čtvrtfinále, kde je vyřadilo dánské překvapení turnaje.
Následně smetli Chorvatsko 5:3 a málem vyřadili i pozdější šampiony Italy, se kterými padli až na penalty. Na snímku vidíte španělského kapitána Jordi Albu, kterého si takto před penaltami dobíral italský kapitán Giorgio Chiellini.
Italové ukázali své mistrovství i v zápase s Belgií, která zase jednou nepotvrdila roli favorita. S Itálií prohrála 1:2, přičemž taktici z Apeninského poloostrova zdržovali v závěru tak mistrovsky, že z posledních 21 minut se čistého času hrálo jen devět.
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
13. 7. 2021 6:12
11 měst hostilo od 11. června do 11. července odložené mistrovství Evropy ve fotbale. Vyhrála ho Itálie, ale odehrálo se toho mnohem víc. Přesvědčte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy