Nebezpečí rowdies? Strach budí spíš opilá mládež

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 6. 2012 10:00
Jak také vypadá noční život ve Vratislavi
Na vratislavském Rynku to v noci žije, veselící se mládež však nevypadá vždycky úplně sympaticky
Na vratislavském Rynku to v noci žije, veselící se mládež však nevypadá vždycky úplně sympaticky | Foto:

Vratislav (Od našeho zpravodaje) - Polští fanoušci, tedy jejich radikálnější frakce, mají ve fotbalovém světě docela negativní pověst. V posledních letech se ale zdá, že se zklidňují, a příznivci chodíci na zápasy reprezentace především vytvářejí fantastickou atmosféru, kterou ´bialo-czerwonym´ závidí celá Evropa.

Větší strach Poláci vzbuzují spíš mimo stadiony. V ulicích o večerních a nočních hodinách.

Přes den centrum Vratislavi zaplňují především procházející se turisté, kteří zhusta usedají do křesílek početných kaváren a restaurací se zahrádkami a klidně sledují okolí. Zato večer se zde odehrává jiný mumraj.

S Rusy to bylo vyhrocené

Historický Rynek se rázem promění v hlučnou zónu, plnou opilé a řvoucí mládeže. Typický Polák má drsnější rysy a krátký sestřih, což při nočním osvětlení nepůsobí úplně sympaticky.

Přestože je v Polsku pití alkoholu na ulicích zakázáno, nikdo to neřeší. Mnoho lidí si nese své pivo nebo láhev tvrdého veřejně v ruce a pravidelně jej popíjí.

Pak umějí být Poláci kamarádští, ale často i hodně nepřátelští. Obzvláště to bylo vidět, když do města zavítali rozjaření fanoušci z Ruska. To chybělo k nějaké té bitce opravdu málo.

Pokud se tedy vydáte na noční tah Vratislaví, nechoďte radši sami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy