Městečko ve Walesu se přejmenovalo po fotbalové hvězdě na Bale

ČTK ČTK
16. 6. 2016 12:02
Velšské město Bala se během mistrovství Evropy bude jmenovat Bale. Chce tak vzdát hold velšskému týmu i jeho hlavní hvězdě Garethu Baleovi.
Gareth Bale na tréninku Walesu
Gareth Bale na tréninku Walesu | Foto: Reuters

Cardiff - Městečko Bala na severu Walesu se rozhodlo dočasně přejmenovat na Bale a uctít tak velšskou fotbalovou hvězdu Garetha Balea. Nové jméno bude oficiálně užívat po zbytek účinkování velšského týmu na evropském mistrovství, na němž startuje poprvé v historii.

"Je to skvělý způsob vzdát holt Baleovi a podpořit velšský tým na šampionátu," řekl radní dvoutisícového městečka Dilwyn Morgan. "Rovněž to pomůže dostat Bala, tedy Bale, na mezinárodní mapu," dodal.

Město již předělalo všechny dopravní značky na nový název. "A až turnaj skončí, rádi tu uvítáme celý velšský tým v čele s Garethem Balem. Ukážeme jim, jak jsme jejich velcí fanoušci," dodal starosta Edith Roberts.

Velšskou euforii z postupu na šampionát umocnila úvodní výhra 2:1 nad Slovenskem, na které se jednou brankou podílel právě Bale.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Vláda schválila rozpočet na příští rok se schodkem 320 miliard Kč. Návrh počítá s růstem platů učitelů a investic. Neobsahuje zrušení superhrubé mzdy

Zdroj: ČTK
Další zprávy