Mádl: Nedvědovo kouzlo osobnosti Rosickému scházelo. Ale dospěl k němu

Luděk Mádl Luděk Mádl
17. 6. 2016 6:30
Podívejte se na glosu Luďka Mádla, který si před dnešním zápasem s Chorvaty posvítil na kapitána Tomáše Rosického. "Žádné nedvědovské fluidum z něj nevyzařovalo. Teď už ano. V kvalifikaci o tohle Euru i na turnaji samotném ho z něj cítíme. Do role lídra dospěl," říká Mádl.
Správný fotbalový tým potřebuje lídra. Na hřišti si Tomáš Rosický odvedl vždy svoje. Ale ruku na srdce, žádné nedvědovské fluidum z něj nevyzařovalo. | Video: Luděk Mádl
 

Právě se děje

před 9 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy