Maďarský zázrak, řádění fanoušků i turecký štramák. To bylo první kolo Eura

Úvodní kolo zápasů na evropském fotbalovém šampionátu nabídlo pár krásných gólů, kuriózní okamžiky i překvapivé výsledky.
Slováci museli na úvod šampionátu řešit nepříjemnost. Vinou cestovní kanceláře totiž za nimi nestihli včas odcestovat příbuzní, a možná i proto, že jejich koncentrace nebyla ideální, prohráli s Walesem 1:2.
Anglie vedla v utkání proti Rusku 1:0, přišla ale třetí minuta nastavení, ve které trknul hlavou Vasilij Berezutskij a sebral Albionu pomyšlení na zisk tří bodů.
Jenže mnohem větší rozruch bohužel vzbudilo to, co se poté dělo na tribunách a i v ulicích Marseille, když se do sebe pustily oba tábory ruských i anglických fanoušků. Výsledkem je, že UEFA podmínečně vyloučila ruský tým z Eura, a pokud se bude něco podobného opakovat, pojedou domů.
Ale nepředvedli se jen Rusové a Angličané. Před zápasem v Lille se servali i rowdies Německa a Ukrajiny, první tábor dokonce v centru města hajloval, vzduchem létaly židle i skleněné lahve.
Foto: Reuters
Sport Sport
15. 6. 2016 8:40
Podívejte se, co všechno nabídlo úvodní kolo zápasů na evropském fotbalovém šampionátu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy