"Lvíčata" čeká v boji o šampionát i Anglie. Můžeme s ní uspět, nebojí se kouč

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 1. 2021 17:18
Čeští fotbalisté do 21 let se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2023 utkají ve skupině G s Anglií, Slovinskem, Albánií, Kosovem a Andorrou. Rozhodl o tom los ve švýcarském Nyonu.
Adam Hložek by měl patřit k oporám i příští jednadvacítky
Adam Hložek by měl patřit k oporám i příští jednadvacítky | Foto: ČTK

"Lvíčata" boj o postup na příští šampionát v Rumunsku a Gruzii rozehrají na podzim. Už nyní v březnu čeká svěřence trenéra Karla Krejčího závěrečný turnaj tohoto letošního Eura, který hostí Maďarsko a Slovinsko. V základní skupině českou jednadvacítku čeká i jeden z pozdějších kvalifikačních soupeřů Slovinsko.

"Skupina nevypadá špatně, i když v hlavě teď mám spíš blížící se mistrovství Evropy. Takže úplně neznám sílu týmů, které nás čekají. Ale i z hlediska logistiky je lepší cestovat do těchto států než někam do Kazachstánu nebo Ázerbájdžánu," uvedl Krejčí.

"Myslím, že určitě bude v silách nového týmu se poměřit s těmito soupeři a poprat se o postupové příčky. Ať už z první příčky nebo druhého místa a případné baráže. Byl bych rád, abychom navázali na minulý tým, který třeba taky v začátku kvalifikace nebyl úplně favorit na postup," dodal trenér.

Papírově nejtěžším soupeřem by jednoznačně měla být Anglie, která při losu figurovala v prvním výkonnostním koši.

"Anglie bude největším favoritem. Ale už jsme se s ní poměřili několikrát a třeba v kategorii U20 jsme na jejím hřišti vyhráli 3:0. Takže uspět je možné i s takovým top týmem," uvedl záložník Michal Kohút.

Podzimní kvalifikaci odstartuje nově složený tým, patřit do něj budou hráči narození v roce 2000 a mladší. Věkově tak do mužstva stále spadají i Adam Hložek či David Zima, kteří už nakoukli do reprezentačního "áčka".

V osudí bylo 53 národních celků, které los rozdělil do osmi šestičlenných a jedné pětičlenné skupiny. Češi figurovali ve druhém výkonnostním koši. Na závěrečný turnaj přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst. Zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž o další čtyři místa na závěrečném turnaji.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy