Lukostřelci Drahonínskému obhajoba nevyšla, má stříbro

3. 9. 2012 19:52
Lukostřelec David Drahonínský neobhájil na paralympijských hrách zlatou medaili, nicméně si z Londýna odveze stříbro. Pro českou výpravu přidal už pátou medaili.
David Drahonínský
David Drahonínský | Foto: ČTK

Londýn - Lukostřelec David Drahonínský neobhájil na paralympijských hrách zlatou medaili, nicméně si z Londýna odveze stříbro. Pro českou výpravu přidal už pátou medaili. Další budou mít boccisté Radek Procházka s Leošem Lacinou, kteří postoupili do úterního finále.

Drahonínský před čtyřmi lety na hrách v Pekingu protrhl smůlu čtvrtých míst z mistrovství světa a prožil životní úspěch. Vozíčkář soutěžící ve třídě W1, který ochrnul po pádu z balkonu ve třetím patře ve stavu náměsíčnosti, našel dnes jediného přemožitele: Američana Jeffa Fabryho. Finále s ním prohrál 2:6.

"Obhajobu jsem nezvládl"

"Vyhrál ten, kdo předvedl lepší výkon. Já stáhnu ocas mezi nohy a půjdu domů jako poražený, obhajobu jsem nezvládl," řekl Drahonínský. O chvíli později už měl ze stříbra radost. "Jsem rád, že jsem to zvládl až do finále, tam jsem ani nebyl nervózní, koncentrovanost dobrá, ale Jeff byl lepší," hodnotil.

Velký favorit se po povedením úvodním kole hodně natrápil ve čtvrtfinále s Italem Azzolinim a odvracel nepříznivé skóre 0:4 a 1:5. Pomohli mu fanoušci na tribuně. "Bylo tam asi deset lidí, co za mnou přijeli z Prahy a řekl jsem si, že když už mají lístky na pondělí, tak tam nebudou koukat na někoho jiného," popsal český lukostřelec. V semifinále pak vyprovodil Fina Kinnunena 6:0.

Čeští paralympionici v Londýně mají na kontě pět medailí, z toho čtyři stříbrné. První zlatou se pokusí v úterý získat v boccii Procházka s Lacinou ve finále s Brazilci Pintem a Dos Santosem. S brazilskými mistry světa ve skupině česká reprezentační dvojice ve třídě BC4 prohrála 0:9. Vypjaté semifinále s Kanadou pak dokázala otočit ze stavu 0:3 a vyhrát v tie-breaku.