Šídlo: Maďaři nepřestali hrát fotbal až do konce. Proto si zasloužili aplaus, na rozdíl od Čechů

Sport Sport, Jindřich Šídlo
27. 6. 2016 14:31
Jindřich Šídlo ve videu glosuje výkony maďarských fotbalistů na probíhajícím mistrovství Evropy ve fotbale. A jejich odvážnou hru srovnává s utrápeným českým představením na šampionátu. "Maďaři až do konce nepřestali hrát fotbal a snažili se alespoň o jeden jediný čestný gól. Zasloužili si ho, stejně jako aplaus vestoje, kterého se jim dostalo stejně jako Slovákům či Irům. Bude se proto na ně vzpomínat s úctou. A proto si na Čechy nikdo ani nevzpomene."
Maďarští fotbalisté vypadli z osmifinále krutým výsledkem, favoritů z Belgie se ale nelekli a hráli, na co stačili. | Video: Jindřich Šídlo
 

Právě se děje

před 57 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy